Millisena Eesti sügistalve ette kujutate?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Maha liigkasu pangandus      elektritsaabtasuta blogspot com   09.11 kell 9:24
Ilma inflatsioonita.

Kui inflatsiooni ei tekitataks siis metsa ei raisataks.

Inflatsiooni ehk hinnatõusu abil imetakse Eestist miljardeid eurosid ja hoitakse elatustaset madalana.
Inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil keskpankade kasumi tarbeks.
Sisendhindadeks on kütuse,elektri,toorainete,toidu,ehitusmaterjalide hinnad.
Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele aga palgad ei kerki.
Viimati Isamaa tõstis elektrivoolu hinda 400 % millega tekitas tohutu inflatsiooni.

Inflatsiooni likvideerimiseks on Eestile tarvis kolme tuukeparki mille tuulikud on 200 kõrgused sest seal on tuult alati. Teine variant on päikesepaneelide jaam mille pindala on Sirtsu soo suurune. Taastuvenergia tasu on vargus. Tuulikud ja päikesepaneelid annavad elektrit tasuta.

Eesti riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on kõik Eesti kodanikud.

Inflatsioon ongi olnud meie majanduskasv?
Einar Eiland, EMÜ majandusmagister :”
Kui panna graafikule kõrvuti inflatsiooni ja sisemajanduse kogutoodangu kõverad, selgub, et kümne viimase aasta jooksul pole tavakodanik mitte mingit majanduskasvu tunda saanudki.

Lähtudes Eesti Panga soovitatud statistikaameti andmetest, jõuame hämmastavale järeldusele: majanduskasv ületab inflatsiooni kümne aasta lõikes vaid 1,3 protsendiga. Võib öelda, et sisuliselt nullib inflatsioon majanduskasvu.

Kui arvestada majandustsükli pikkuseks kümme aastat, see on eelmisest langusest praeguse kriisini, siis on meie majanduskasv tavakodanikule osutunud nullilähedaseks, sest nii palju kui on tõusnud majandus, on kasvanud hinnadki. Tavatarbija pole saadud raha eest rohkem osta saanud. Headel aegadel kogutu on halbadel aegadel kohe kasutusse läinud.

Meie taasiseseisvumise perioodi viimased kümme aastat pole olnud mitte majanduskasv, vaid meeleheitlik Euroopa hindade tagaajamine. Kõige rängemalt on inflatsiooni läbi kannatanud tavatarbija ehk kõige nõrgem lüli ühiskonnas. Just tema on sunnitud tarbima kõige enam kallinevaid tooteid, näiteks toitu. Ta ei osta kinnisvara ega kulda, mida hiljem kallimalt müüa.

Naudi roosasid prille

Seega on valitsuspoliitika osaks kujunenud raha äravõtmine või äravõtmise organiseerimine nendelt, kellest jõud üle käib ja vastava informatiivse seisundi loomine. Selline käitumine on iseloomulik feodaalkorrale, mitte demokraatlikule riigile. Vastuolu ilmneb ka euroopalike tavadega, mille kohaselt riik peaks toimima rahva huvides, mitte looma tingimusi inimeste vaesumiseks. Viimati nimetatud protsessist räägime, sest lõhe Eesti ja Euroopa Liidu sissetulekute vahel suureneb.

Eesti kõrget inflatsiooni on probleemina käsitlenud ka rahvusvahelised reitinguagentuurid. Ilmselt oli ka nende mure seotud rahva vaesumisega. Ent selle jutu ees on siinse maakamara valitsejad oma kõrvad lihtsalt sulgenud. Seega on pimekurdi mängimisest saanud meie poliitika osa.

Rahvale valeandmete ja pooltõdede esitamine või olukorra tõlgendamine omakasupüüdlikult on kuritegelik nii valimistel valitsejate poolt hääletanute kui ka ühiskonna suhtes.

Kreeka laenude puhul oleme valeandmete esitamise julgelt hukka mõistnud. Kuid kahjuks on valelike pooltõdede esitamisest Eesti Panga ja statistikaameti andmetele tuginedes saanud kohaliku poliitika lahutamatu osa. Tegeliku seisundi varjamine meenutab olukorda arstipraksisest, kus patsiendile pakutakse kõhuvalu raviks roosade prillide kandmist ja lõbusate meelelahutuslike multifilmide vaatamist.

Mõne aja pärast aga selgub, et patsient on surnud või riigist lahkunud. Nii laheneb olukord ise ega vajagi riiklikku sekkumist.

Elagu inflatsioonita Eesti !

Homopandeemia      elektritsaabtasuta blogspot com   05.11 kell 22:27
Oh kooliaeg, oh kooliaeg, millal sina tuled. Mul on valmis juba pliiatsid ja suled.

Oh kooliaeg ,oh kooliaeg , millal sina tuled, koolimaja pel dikus lastest saavad pe d ed .

Homoaktivistid kraatsivad mittehomo peenisesse bakterid ja siis 48 tunni jooksul mittehomost saab homoseksualist.

Valitsus teeb reklaami nakkushaigusele.

Probleem seisneb selles,et valitsus teeb reklaami nakkushaigusele.

Referendumi otstarve on reklaamida nakkushaigust.

Teatavasti homosid kutsutakse lilladeks nende huulte värvuse pärast.
Kuid, miks homode huuled on lillat värvi ? Homopandeemiast.
Pederastia on nakkushaigus.

     Vallo  05.11 kell 16:59
Debiilikute hulk suureneb jõudsalt. Kui siiski piisavsalt ei suurene, mõeldakse koroonale lisaks veel midagi, mida paaniliselt karta.

surnud elu      Lõpp   05.11 kell 16:53
Järgmised üha suuremad inim- ja põhiõiguste vargused ning EU suurima politseiriigi ühe suurem kasv.

Ehk tuleviku ja vabadusteta üha kiiremini vaesuva orja elu.

     .  05.11 kell 16:49
Ilmselt tuleb piir täielikult lukku panna talveks.

Tulevik kuulub uutele põlvkondadele     kuulaja  05.11 kell 16:36
Kus on hästi palju koroonat. Haiglad on ülekoormatud ja palju surijaid. Kas see ongi paha, kui vanad, õelad ja konservatiivsed ära surevad. On nemad vaba ühiskonna kõige suuremad pidurid, kellel on raske muutustega leppida! Tulevik on uute põlvkondade päralt, kes elavad just nii, kuidas süda ütleb. Piirid ja piirangud on vaid inimeste enda peades kinni.

     Liis  05.11 kell 16:06
Sügis-talv tuleb kodukeskne, jalutuskäikudega metsas ja mere ääres, ohtra lugemisega ja Interneti tarbimisega ning veebipoodlemisega.