Milliste allikate teave koroonaviiruse kohta ei ole teie arvates usaldusväärne?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Homopandeemia      Homopandeemia   30.11 kell 20:27
Viktor Vassiljev, Riigikogu liige

Kunagi oli koroonaeelne aeg. Siis oli Eestis igal aastal ligi 5000 testidega kinnitatud gripijuhtu, kliinilise pildi järgi 12 000 diagnoosi, 50-90 gripisurma aastas. Ägedaid hingamisteede nakkusi oli keskmiselt 200 000 juhtu aastas. Teate ju küll: köha, nohu, mõni päev palavikku ja kodus tabletineelamist.

Veel kord: kakssada tuhat. Kõik sellepärast, et koroonaeelsel ajal, kõigest aasta tagasi, saatsime tatise lapse kooli − ja paari päeva pärast oli pool klassi haige.

Läksime tõbisena tööle ning seda peeti nagu auasjaks − nädala pärast pool kollektiivi palavikuga maas. See oli tollal normaalne: mis see ära ei ole, nädala pärast kõik kenasti puhanuna jälle tööl. Ja keegi ei kartnud. Vastupidi − iga kodanik teadis, et enamvähem suurema tõenäosusega tuleb tal tatitõbi sügisel kallale ja enam-vähem tõenäoliselt saavad selle temalt ka pereliikmed. Normaalne.
Igal sügisel kuulutati: “Peske käsi, ärge ligimesele näkku köhige, ärge tõbisena kooli ja tööle minge.” Kes seda viitsis lugeda.

Ja mida siis muud praegu teilt nõutakse. Ainult nüüd on hirm nahas, et juhtub viirus külge, siis torgatakse pulk ninna, kuulutatakse rahvavaenlaseks ja pannakse koduaresti.

Nojah, koroonaeelsel ajal polnud hirmu, ja polnud ka hoiatustest kasu. Nüüd vaatab surmahirm igast ajalehest ja uudistesaatest vastu ning asjast on kasu. Grippi pole meil ollagi − ei pääse löögile. Kõhugrippi eelmisest aastast 78% vähem − kus ta saab tulla, kui käed pestud.

Nii et iga-aastased 50 gripisurma, need oleme ära hoidnud, ja see on suur võit. Ikkagi inimelud. Kui me 2+2-reeglit ei täidaks ja kas või vahel harva maske ei kannaks, siis oleksid need meie kaaskodanikud ju täna surnud. Juba sellepärast võime ennast ja vabariigi valitsust kiita − oleme tõesti ära teeninud.

Jätkame samas vaimus, rahvas, ja − mis parata − ilmselt ka hirmust värisedes: aitäh, vaba ajakirjandus. Veel aastakese peame vastu, siis muutub COVID-19 tavaliseks sesoonseks piisknakkuseks, nagu gripp, paragripp ja kümmekond muud viirust, mille nimed kellelgi meelde ei jää. 10% nendest on muuseas juba aastaid olnud erisugused koroonaviirused, oleme nendega elanud ja elame veel.

Vaktsiinikandidaate on praegu mitmeid: üks mõjub ainult Putini portreed näidates, teist peab miinus 80 kraadi juures hoidma. Korralikku vaktsiini ei tule enne järgmist sügist. Esialgu konstrueeritakse koroonavaktsiini universaalset “alust”, millele on võimalik ehitada kindlale viiruse stereotüübile vastav vaktsiin, igal aastal uus, sarnaselt gripi omaga.

Et praegu on maailma eri paigus levimas mitu stereotüüpi, siis esimene võimalus täpselt sobiva vaktsiini koostamiseks tekibki järgmise hooaja alates. Siis peame sügisel ära otsustama, mida süstime: gripivaktsiini, koroona oma. Veel tuleb meelde, et teetanus on tegemata; aga kuidas on puugivaktsiiniga? Leetrite kohta räägiti ka midagi…

Äkki hoopis kirikus küünal panna? Pidi ka aitama… Gripivaktsiin on juba viiskümmend aastat olemas, gripp samuti. Koroona kui sesoonse nakkuse vastu aitab vaktsiin ilmselt sama palju kui gripi vastu − tõhusus umbes 25%. Aga noh, asi seegi.

Nii et pole parata, pean siinsamas teid veel kord hirmutama: uuuh, tuleb ja tapab, kui te käsi ei pese ja üksteisele näkku köhite! Hirm, nälg ja sugutung panevad inimese liikuma − need kaks viimast ei ole vist antud kontekstis asjakohased. Kahjuks. Kuigi ka hirmuga harjub ära. Suitsupakil on täiesti konkreetne hoiatus, et tapab su piinarikkalt, kole pilt juures. Ja mis siis − neid pilte lausa kollektsioneeritakse, et saaks täiskomplekti kokku.

Huvitav, millal jõuame selleni, et ka autojuhid kuulutatakse mõrtsukateks? Tapavad ju meil Eestis igal aastal 50 inimest. Auto on paha-paha: kui näed teist, jookse peitu. Ja sohvritele tätoveerime juhiloa numbri otsaette, et teaks nendega lapsi hirmutada.

Nii et käi jala, inimene, maskiga, desopudeliga, teistest omaette. Viina võta kodus salaja, teater on satanistide tempel, ja igaks juhuks kiida valitsust − see võib ju ka kurjaks muutuda, paneb su koju kinni, hakka siis rõdul panni taguma.

Ahjaa, mina isiklikult pesen käsi sama palju kui enne koroonat. Nii, nagu lapsepõlves ema õpetas: väljast tulles ja enne sööki. Ei midagi uut mulle.

Sokke vahetan ka, mida teilegi palavalt soovitan. Koroona vastu otseselt ei aita, aga teate, distsiplineerib. Kahju, et ei saa karantiini panna neid, kes sokke ei vaheta. Või ehk polegi vaja − haisu tunned, koroonat pole, abiks seegi.

Homopandeemia      Homopandeemia   30.11 kell 20:23
Millised on krooniviiruse sümptomid ?
Need on samad mis gripil.

Miks varjatakse hukkunute nimesid ?


     M49  30.11 kell 17:01
Peamiselt ma ei usalda peavoolu infoallikaid. Nad pakuvad väga ühekülgset infot ja välistavad täielikult alternatiivsed allikad.Viimased ei pruugi olla alati ka õiged aga kellegil pole tõemonopoli. Tõde on sageli seal mida me ei tea veel

vandenõuteooriatest     edgar  30.11 kell 16:45
Selliste allikate väited, millest tuleb välja, et koroonaviirust pole olemas. Kapitalistliku majanduse üheks aluseks on ju marketing, mille järgi majanduskasvuks on vaja luua tarbijatele uusi vajadusi. Kui teatava aja jooksul on farmaatsiatööstus tegelenud inimeste üha parema ravimisega, siis see põhjustab lõpuks ravimite vajaduse vähenemise ja kasumi kahanemise, nii et saabub aeg, kui koos ravimisega on vaja luua ka uusi haigustekitajaid, sest need on võrreldes superravimite arendamisega kasulikumad ja põhjustavad plahvatusliku tarbimise kasvu. Väita nagu poleks kasvõi eesti mikrobioloogid tõdenud, et viiruste modifitseerimise teel saab luua uusi viiruste modifikatsioone, mis erinevalt looduses eksisteerinud viirustest on võimelised inimesi nakatama ei ole päris õige. Nad ON sellest rääkinud. Nii et väita nagu uusi haigustekitajaid ei lisanduks pole õige ja sellel lisandumisel pole mingit pistmist vandenõuteooriatega, vaid see võib olla vabalt kapitalistliku arengu tavaline ilming. Et farmaatsia oleks pidanud muretsema reisi- ja hotellifirmade kasumite pärast on kahtlane, sest farmaatsiafirmade kasum tuleb selle pandeemiavastases võitluses suuresti riikide taskust ja on seega üsna kindel sissetulek. Loomulikult võib iga inimene uskuda mida ta vaid tahab.

     kodanik  30.11 kell 16:16
Usume ikka teaduspõhist meditsiini. Need kes tahavad võrrelda COVID-19 tavalise gripiga unustavad et esiteks gripiga haigestuvad peamiselt lapsed kas on vanematest inimestest tervemad ja ei põe kroonilisi haigusi ja teiseks grippi vastu on olemas vaktsiinid ja enamus arste ja med.õdedest ennast ka vaktsineerivad. Hetkel on med.töötajad kaitsetud ja kui nemad on haiged kas siis meid/teid ravib? pole vahet kas koronat või infarkti.

Piirangud     kuulaja  30.11 kell 15:56
Kõige enam on koroonapiirangute vastu võidelnud ERR! Kui poleks piiranguid, siis oleks suurem osa rahvast juba nakatanud ja surmasid väga palju.

Kuulajad ei oska     statistikat lugeda  30.11 kell 15:53
Võrreldakse 17 aasta kogunakatunute arvu praeguse KAHE NÄDALA nakatunute arvuga

Voiduvaletamise festival     Noiaudu  30.11 kell 15:51
Jyri Ratase ja Terviseameti heietused ja jura kus lause esime pool valistab alati lause teise poole ja ykski statistika nr ei pea yhestki otsast. Seadustest ei pea Eesti riik agaammugi midagi.

     juku  30.11 kell 15:51
surnutele pandud surma põhjus,kui inimesele pakutakse 200 euri,et laseks surma põhjusesks covid panna, tere talv!


Laimu külvajad     kuulaja  30.11 kell 15:47
Ikka selle seltskonna seas, kes Vabaduse platsil meeleavaldusi korraldas!

Raske haigus     vanamees  30.11 kell 15:37
Võiks ka teha teles otse
saateid haigetest --ravist,,Oleks seegi
kindlam ja kõigile nähtav ,Mis on juhtunud viiruse saanud haigega just täna haiglas

Me ei tea tõde     siina  30.11 kell 15:25
Mistahes teave, mis põhineb vabal arvamusel ei pruugi tõene olla. Kui ERR näitab raamatut, mis levitab kahtlast teavet ja intervjueerib meeleavaldajaid, kes on igasuguste haigusvastaste meetmete vastu, siis tekkib küsimus, kas meie meedia alati levitab tõepärast teavet või levitab vaba arvamust. Ka vox populist saame arvamusi ja enamasti mitte teavet. Ilmselt on ka ekspertide poolt levitatavas teabes väiteid, mis põhinevad arvamusel ja mitte teaduslikel uuringutel, kuna pole piisavalt teaduslikke uuringuid, siis pole mingi ime, kui näiteks ametlikud soovitused ja korraldused ajas muutuvad, kuid nad on ikkagi paremad kui kuritahtlik väärteave.

     .  30.11 kell 15:23
Tere . Kõige ebausaldusväärsem mitte ainult koroona asjus , vaid üldse on err , mis on oravate poole ülikaldu . Kuulus Dean Reed ütles juba ammu , et kapitalistlikul ajakirjandusel on tõega ühist ülivähe , sest rahavõim paneb valetama .

rohkem infot     haige  30.11 kell 15:22
No teavet rasketest haigetest
pole nagu kusagilt olnud vaadata - ja pole ka lugeda? Jälgisin õhtul TARTU saadet -- Piiranguid ei taheta
ka Tartumaal rakendada.
Usaldusväärseks seda ei saagi
nii lugeda,,Inimesi hoiatatakse küll --aga sinna see ka jääb