Kas nüüd on piirangud piisavad?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Homopandeemia      Homopandeemia   18.12 kell 0:08
Martin Helme: koroonaviirus on Hiina biorelv (320)
www.DELFI.ee
481
Rahandusminister Martin Helme
Rahandusminister Martin HelmeFoto: Tiit Blaat
Kuressaare pereraadio Tallinna stuudios intervjuul käinud rahandusminister Martin Helme ütles, et COVID-19 ei ole loomulik viirus, vaid toodetud asi, mis on Hiina biolaborist kas plehku pannud või välja lastud."Kui me mõtleme, mis asi on koroona - koroona on ju biorelv. Sellest ei räägita, see ei ole viisakas teema," ütles Helme Pildiraadiole antud intervjuus, mis avaldati Youtube'is.

"COVID-19 ei ole loomulik viirus. Ta on toodetud või manufakteeritud asi, mis on kas plehku pannud või välja lastud Hiina biolaborist. Hiina pärast seda, kui viirus liikvele läks, oma riigi pani kinni, aga välisreisid jättis lahti Wuhanist. Tagajärjeks on see, et terve maailm sai korraga seda haigust täis ja terve maailm on selle haiguse tõttu põhimõtteliselt põlvili," rääkis Helme.

Seepärast arvab rahandusminister, et selgelt on toimunud Hiina bioloogiline rünnak, mille eest pole keegi mingit vastutust võtnud. "Kui nüüd sellele tegelikult mingit vastureaktsiooni ei järgne, siis me kõik teame, et kui halba tegevust ei karista, siis saad halba tegevust juurde. Kui mingit tegevust motiveerid või kiidad, siis saad seda tegevust juurde," lisas Helme.

Samuti nentis minister, et arvatavasti on maailma salajastes laborites veelgi viiruseid peidus ja praegu näeme leebes variandis, kui hirmsad ja ohtlikud nad võivad olla.

SEOTUD LOOD:
GRAAFIK | Ööpäevaga tuvastati 733 koroonapositiivset, suri neli inimest. Haiglaravil kümme patsienti rohkem kui eile (443) 17.12.2020
VIDEO ja BLOGI | Valitsus: esimesed tervishoiutöötajad võivad vaktsiini saada juba järgmisel nädalal (245) 17.12.2020
Kust Martin Helme oma teadmised on ammutanud, saatest kahjuks ei selgunud. Konspiratsiooniteooriad viiruse inimtekkelise olemuse kohta on levinud alates pandeemia puhkemisest, mingeid tõendeid seni esitatud ei ole. "Kui keegi teeb biorelva, siis milleks selline hädine ­biorelv? Võtnud siis juba MERS-CoV aluseks (MERSi suremus on 30% – toim)! Kui asja absurdini viia, siis võib öelda, et SARS-CoV-2 on tehtud Eesti valitsuskoalitsiooni vastu, sest tapab ennekõike pensionäre ja mehi ehk teiste sõnadega Keskerakonna ja EKRE valijaid," on viroloog Andres Merits öelnud Eesti Ekspressile.

Vaata täispikka intervjuud siit:

     Tarmo  09.12 kell 16:36
Ei ole. Niikaua,kui ei ole kehtestatud täielikku liikumiskeeldu,jäämegi selle viirusega jändama. Loomulikult ei ole see võimalik,kahjuks...

     Tiiu  09.12 kell 16:30
Osad piirangud on liiga hilised. Mis mõttega lasti Terviseametil selgitada nakatumise kohad kui neist mitte mingisugust järeldust ei tehtud. Sügisese nakatumise algusest peale ei olnud päevagi, kus nakkust Venemaalt sisse ei toodud, sageli mitmeid. Venemaaga ei ole meil ei erilisi majandussidemeid ega ammugi ei ole ta EL kuuluv riik. Miks ometi ei piiratud sinna edasi-tagasi rännet varem. Loota, et sealsed inimesed oleksid teadlikud sealsest nakatumise tasemest, ei ole ju loota, sest need edasi-tagasi liiklejad ei tea meie asju ja kuulavad vaid Venemaa propagandat, kus tõde ju ei avaldata. Ehedaim näide ju Sillamäelt, kus mees tõemeeli usub, et Venemaa vaktsiin on kontrollitud, aga mujal maailmas ei kontrollita. Lubas veel Venemaale vaktsiini järele sõita.

     pensionär  09.12 kell 16:22
Ei ole. Ja praegused on kohatud. Poliitkorrektsusega koroonat ei piira. Vähemalt EKRE võiks asjast ausalt rääkida.
Miks peab kinni panema nt saarte koolid, kui probleemiks on meie piirkonnad, kus on arvukamalt venekeelseid? Nagu üks maskita vene mammi mulle toidupoes näkku räuskas, püsigu ma kodus, kui kardan poodi tulla. Lõua all lotendava maskiga vaatas seda pealt venelasest "turvamees". Enda kogemused näitavad, et vähemalt 99,9% piirangutele sõna otseses mõttes tatistavatest on venekeelsed. Äkki sulgeks nad oma rajoonidesse, kus saaksid rahus üksteist nakatada? Üks mure vähem.

Eesti nuumab Venemaad      Eesti nuumab vaenlasi   09.12 kell 16:00
Varjatud maksud piiravad elatustaseme arengut.
Varjatud maksudeks on inflatsioon mida tekitatakse sisendhindade tõstmise abil, kütuse ja elektrivoolu hinnad jpms.

Loe artiklit Fortes :” Elektriautod päästaks Eesti naftatoru otsas virelemisest “.

Selles on kirjas :”
Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitab Jarmo Tuisk küsimuse.”

Selle aja 10 miljardit Krooni on väärt praegused 10 miljardit eurot :

1) Krooni ja euro kurss pandi lambist.
2) Hinnad pandi lambist.
3) Krooni ajal saja Krooni eest said rohkem kaupu ja teenuseid kui praegu 100 euro eest.
4) Krooni ajal keskmine kuupalk oli 400 krooni s.o. 40 USD või 27 eurot.
5) Selle aja 10 miljardit Krooni on väärt praegused 10 miljardit eurot.

Kui riik ise toodaks elektriautosid siis saaks neid jagada kodanikele omahinnaga.
Ekektriautode tootmine on poole odavam sisepõlemis mootoritega autodest.

Tuulikud maksavad pensioni.

Taanis on kombeks moodustada energiaühistuid mis maksavad pensioni.
Eestis Taanlaste eeskujul moodustati energiaühistu mis maksab osanikele pensioni.
1200 inimest panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi mis maksab osanikele pensioni.
Kes panustas 10 eurot, kes 2000 eurot, kes sadatuhat-sedasi koguti raha kokku ja ostsid tuulepargi mis maksab osanikele pensioni.

Tuulikute asemel saab kasutada päikesepaneele.

tegevus     asendus  09.12 kell 15:57
Kui haiguse kätte sureb vähem kui 0,5 protsenti haigestunust. Ning kui on olemas ravi, siis millest me räägime. Enamus terveneb. Kõik surnud on reeglina puuduliku immuunsuse ja krooniliste tõbede käes. Isoleerida saab ainult haigeid, mitte terveid.

     Aiku  09.12 kell 15:55
Pole siin metsade keskel häda midagi kesse käsib rahvamassis olla .

Piirangud     kuulaja  09.12 kell 15:46
Täna ühes teises raadiojaamas helistasid kurjad vanamehed, kes polnud rahul koolide koduõppele üleviimisega järgmisest nädalast. Kui saatejuht küsis, kas neil on kooliealisi lapsi, siis üks ütles ei ja ta elab üksi. Teine mees ütles samuti ei ole, rääkides vennalastest. Rääkigu ikka need, kellel on lapsed!

     Prohvet  09.12 kell 15:36
Mille jaoks panna nakatajaid, nakatunuid ja kontaktseid hotellidesse.
Soovitan panna need Eesti vanglatesse, need veel paremad kui hotellid, mahukamad ja spetsiaalne arstiabi pidevalt kättesaadav.
Ja vanglas viibivaid kinnipeetavaid soovitan kõigepealt enamuses vabastada sest nagunii seal on suuremas osas süütud ja istuvad ei millegi eest.
Sest neil puudub raha enda õiguste eest seista ja end välja osta.


     .  09.12 kell 15:24
Piirid täielikult lukku,eriti Läti ja Soomega !

Mis on võimalik ise teha.     mida mitte  09.12 kell 15:01
Pandeemi leviku trend näitab, et liigume väga halvas suunas.Tegelikult ka muus osas....
Seda siis võlakasvu, majanduse seiskumise, töötute kasvu, haigestunute kasvu...jne. osas.
Küsimus pole ju kas see on/oleks kõva sõna , et pole mindud täieliku sulgemise teed..(ilmselt see tuleb lõpuks ikkagi teha) vaid küsimus on näiteks:
- Miks suvel ei valmistatud ette kasvõi koolegi? (ps. vent süsteemid, vastavad pakterite tõrje vahendid ... – UV-kiirgur – õhu retsirkulaator..vms.) Selle asemel miljonites toetused (näiteks kinnisvara arendustele... toetusena alla turuhinna %-laenuna)..
- Haridus ministri kuridegudest ja referendumitest rääkimata


     Tom  09.12 kell 14:58
Piirangud pole lahendus. Me peame teadvustama,et nakkushaigused pole kuhugi kadumas ja nad nõuavad ka inimohvreid. Kuid elu peab edasi minema.

     Murelik  09.12 kell 14:43
Tundub, et põhiteemaks on venekeelsed, toovad üle piiri siia haigust juurde ja siis jagavad usinalt ja südametunnistuseta.Maske ei kanna, piiranguid ei täida. Bioloogiline relv?Just Baltimaad. Virumaal ja Lasnamäel peaksid sundkorras istuma paar nädalat kodus, et teistel oleks võimalik pidada jõule ja kõik koos aastavahetust. Sõjavägi võiks appi tulla neid kontrollima, nii on paljudes riikides.

Ei ole     ants  09.12 kell 14:43
Ei ole, sest lisaks piirangute kehtestamisele tuleks tagada ka nende järgimine. Kuuldavasti neid Ida-Virumaal ei järgita. Lisaks sellele on isegi vox populis inimene rääkinud, et nakatunud inimesed peaksid olema isoleeritud ja seda ei tagata. Miks nakatanuid ja kontaktseid ikkagi hotellidesse ei paigutata? Hotellid on tühjad ja vajavad raha. Kui sinna paigutada asümtomaatilised ja kontaktsed, siis poleks riigi poolt majutusteenuse aitamine enam armuand, vaid riik tasuks teenuse eest. Praegu ei anna ta peaaegu midagi. Loomulikult tuleks hotellide baasil loodavad isolatsioonitsentrid mehitada ööpäevaringse politsei-või turva- või muu valvega, kes tagaks isolatsioonist kinnipidamise. Isolatsiooni tagamisel peaks politseid või mobiliseeritud reserviste rohkem näha olema.

PIIRID SULGEDA     NO nii  09.12 kell 14:15
Vot ega küll pole.
Kõik piiriületused kinni ja punkt
Kui me lubame liikuda Narvas üle
Piiri ka jalgsi,,,see pole üldse normaalne