Milline võluvits lõpetaks korruptsiooni?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Inglismaal puudus inflatsioon      Inglismaal puudus inflatsioon   19.01 kell 17:01
Inflatsiooni likvideerimine kustutab korruptsiooni.
Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.


Andro Roos :” Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune):

Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa."

Kas leidsite Andro Roosi tekstist selle lause ?:

puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.

Andro Roos : " Niikaua kuni eksisteerib riigiväline intressiga keskpank ja tema raha, seni ei saa olla ka vaba turumajandust ega tõhusust."

100% varastele loodud mehhanism     War  18.01 kell 16:57
Kui Maksuamet hakkab maksudest vabastatud ametnike samas mahus kägistama nagu ettevotteid ja ettevotjad kes yksinda seda riiki maailma ebaoiglasema vaid valjapressimisel rajaneva maksusysteemi kaudu yleval peavad. Seal juures maailma hullumiseni hullunud keeldude jakaskude labi kus Riigikogu liikmed on taielikult vabastatud nii seadustest kui neil on endale voetudka taielik puutumatus, kus seadustest on igasugune vastutus valjakirjutatud. Kas saaks enam korruptsioonike orjenreeritud riigistruktuuri eksisteerida kus taisesaarev voim koosneb riigi kuritegelikumast sama hooga nii seadustest kui Pohiseadusest vabastatud maffiaorgabisatsioonist. Eesti riik kui selline on huv100% korruptsiooniks rajatud sealt saab vaid alustada ettevotjate maailma hullumeelsemas mahus loputu vagustamise ja inim ning pohioiguste tyhistamise saatel. Kus ylikorruptiivne kohusysteem kus riigikogus ja projuratuur asuvad yhes majas!!!!!

Korruptsioon     Sulev  18.01 kell 16:52
Sellist võluvitsa pole aga vitsa peab neile andma küll! Saatesse helistajad võiks olla eelnevalt vägijooke pruukimata või ei julge muidu helistada.

     Katrin   18.01 kell 16:13
Korruptandid peaksid kaotama võimaluse edaspidi valimistel osaleda ja ka riigiametit pidada. Sealhulgas ka ministriametit. Nagu sportlased, kes on dopinguga vahele jäänud

Eestlane     Pingviinipoeg   18.01 kell 16:12
Võluvits on raha juurde trükkida kas ikka inimesed raha soovivad või ainult virisevad igale töölisele 5500 eurot rahakott.

ansip     vatikann  18.01 kell 16:10
ansip mõtleb, mis on ju väga loogiline, sest selle eest talle ju ka makstakse.
Mõtlemise kohustuses peitub mõtlemise ajatus, vaju arengus tagasi kasvõi 700 aastat, ehk:
miks siiski Eesti vajus 700 aastaks Saksamaa alamaks päriorjusesse?

Rahast vabaks     Martin  18.01 kell 15:56
Võluvitsa pole probleemi, kui ainult riik toetaks erakondasid ja eratoetus jääks ära.

Varaste loodud riik varastele      Alustaks kriminalidest   18.01 kell 15:54
Eesti puhul kindlasti me raaagime systeemselt seadustest vastutuse printsiibi valja kirjutanisest mille tulemusena ei ole Eestis sisuliselt yhtegi parasiitametniku vangi moistetud EU yhes suurimas varasteriigis.

Maailma absurdseim valjapressimise alustel tootav maksuamet on joudnud maailma absurdsematele tasemetele kus makse korjatakse rohkem kokkju kui tehakse tehingud samal ajal ei ole mingit vajadust tuvastada vara paritolu allikaid eluaegsete maksudest vabstatud parasiitametnike vara allikatega majade ja autode juures mida ei saa endale ka riigi edukamad tooandjad lubada. Millest me siis yldse raagime.

Ei saa aru?     kuulaja  18.01 kell 15:50
Kuidas see presidenti vihkav vanamees alati saatest saatesse esimesena liinile saab? Kas tal on otseliin Kuku Raadioga?

Varaste loodud riik varastele      Alustaks kriminalidest   18.01 kell 15:50
Alustame sellest, et kriminaalkorras karistatud erakonnad ja nende syytegusega seotud inimesed ei saa mitte ljnafi valimistel ja avalikoigualikesse ametitesse kandideerida sarnaswlt vabaturu yldistele reeglitele.

Uus elu     Lydiaa Koidulaa  18.01 kell 15:48
Eestlane on korrumpeerunud rahvas

Päeva vargad     Raivo  18.01 kell 15:38
Kuna karistused on naeruväärsed või teatakse ju hästi et teatud advokaadid teevad neist prillikivid siis keegi ei kardagi midagi.
Seepärast nahaalitsetakse.
Kavala inimese teeb araks hirm.Aga meil hirmu pole.Oleks Siber ja vara konfiskeerimine ei varastaks keegi midagi

Nõiaring     Endel  18.01 kell 15:37
Kui lõpetavad eksistensi riigid, poliitika, progress, raha ja vabadus, siis pole põhjust enam rääkida ei korruptsioonist ega inimkonna juhtivast rollist planeedil Maa. Seega kui intellekt kui selline pole enam seotud mingi bioloogilise liigiga vaid tuleneb teatavatest küberneetilistest seaduspärasustest ja mitte inimese eksistensist, siis pole põhjust ka inimlikest probleemidest pajatada, kuna inimene ise ei pea siis selle pärast enam muretsema.

karmilt karistada     vana Juhan  18.01 kell 15:23
KUI pikemaks ajaks sunnitööle määrata ja seal neid vargaid ka
nii julmalt koheldakse ..
KAOB eestimaal igasugune mehkeldamine ,just vargus ise enesest ,,
Ega kinni ja seal kaevanduses ei tahaks pikalt küll sunnitööl olla!

Võlukuul     Metsatöll  18.01 kell 15:15
On ainult yks võluvits—seina äârde ja mahalaskmisele.

     Kilekott  18.01 kell 15:13
Võitlus korruptsiooniga peab olema aus niiviisi, et kõikidesse petistesse suhtutaks võrdse karmusega. Praegu jääb mulje, et keskerakondlased on suuremad seaduserikkujad kui reformikad? Tegelikult on aga vastupidi!

     Tom  18.01 kell 15:11
Võluvitsa pole. Rahvas saab oma valikutega muuta ehk kuigivõrd ka poliitikute käitumist. Praegune seis on kehv.

Alustame vähemast     Kodanik  18.01 kell 15:11
Kas saame lahti korruptsioonist, kui juba lihtne vaktsineerimine toimub haigla juhatustes, mitte aga see mida räägitakse. Alustame lihtsatest lahendustest, ise elame ausalt ei soovi seda millele meil ei ole õigust. Teeme seda mida räägime. Valel on alati lühikesed jalad tõde tuleb alati kunagi välja.

     .  18.01 kell 14:49
Tere.Korruptsiooni lõpetaks röövkapitalismi hävitamine ja mõne muu riigikorra loomine.Niikaua,kui on riigis rahavõim ja euroväärtused e. läänetraditsioonid ,korruptsioon järjest kasvab.