Kuhu oma teisitimõtlemises veel langeda annab?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta     Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta   06.02 kell 17:30
Miks tapeti Muammar Gaddafi?

* Nicolas Sarkozy laenas valimiskampaaniaks üle $50 miljoni, mida ei suutnud tagasi maksta
* Riigis oli hea elujärg ja majanduslik õitseng
* * Igaühel oli õigus elamispinnale:
* * * Kinnisvaraäri ja vahendus oli keelatud
* * * Intressivaba laen korteri ostmiseks
* * * Noorpaar sai pere rajamiseks $64000 elamispinna soetamiseks
* * * Korterti üürimine tasuta
* * * Tasuta elekter
* Üliodav bensiin, 1 liiter maksis $0.14
* Tasuta haridus ja meditsiin
* Sünnitoetus vanematele $5000
* Lastetoetus $1000 aastas
* Minimaalne töötukindlustus $730
* Sulges riigis NATO baasid
* Medõe palk alates $1000
* Ühekordne äri alustmise toetus $20000
* Madalad maksud ja lõivud
* SKP elaniku kohta $14000
* Õppimine välismaal riigi toega
* Osa ravimeid tasuta
* Ravimite võltsimine karistatav surmanuhtlusega
* Kuiv seadus
* Riigi toetus auto soetamisele 50%, sõjaväelastel 65%
* Võimule saades lõi riigist välja rahvusvahelised suurkorporatsioonid
* Keskmine eluiga riigis kasvas tema võimu ajal 51.5 aastalt 74.5 aastale
* Muutis Liibüa sõltumatuks rahvusvahelistest pankadest ja tema eeskujul tahtsid seda teha veel 12 nö araabiamaad.

Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta     Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta   05.02 kell 23:31
Eesti Vabariigi põhiseadus

"Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,
mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril,
mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele,
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade –
mis peab tagama eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade –
võttis Eesti rahvas 1938. aastal jõustunud põhiseaduse § 1 alusel 1992. aasta 28. juuni rahvahääletusel vastu järgmise põhiseaduse."


"eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise läbi aegade" tagamiseks
Eesti elukeskkond tuleb viia looduse keskele metsadesse sest eestlased on metsarahvas.

Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele tasuta elekter ja kütus.
Elektrit saab tasuta taastuvenergia ekspluateerimise arvelt.
Kütust saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori ehk elektrolüüsi aparaadi ehk paukgaasi aparaadi abil lahutades veest vesiniku ja hapniku .
Paukgaasi kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli ning maagaasi asemel.

Eesti Veksel     Eesti Veksel  05.02 kell 22:23

"Andke mulle voli riigi valuuta üle ning ma ei hooli sellest kes seadusi teeb."Mayer Rothschild

Rothschildi perekonnale kuuluvad kõik keskpangad ja nende kaudu juhivad inimkonda.

Pangakontode kaudu maffia teab iga saladust pangaklientide elust.

Kustutagem pangakontod ja hakakem rahaühistute liikmeteks
Paljud rahaühistud ei ole rahaühistud,nad on kiirlaenu kontorid.
Eesti parim rahaühistu on Tartu Hoiu-Laenu ühistu.


film"Paradiis või unustus"     Film"Paradiis või unustus  05.02 kell 22:14
Me võrdsustame iga uue idee kommunismi või diktatuuriga kuna meid on üles kasvatatud kartma seda mis on uus.
Filmi

Zeitgeist liikumise film"Paradiis või unustus"
http://youtu.be/KphWsnhZ4Ag
tiitrid:Raha peale üles ehitatud materialistlik ühiskond on võlts ühiskond.Meie ühiskond jääb ajalukku kui inimese madalaim arengutase.Meil on oskused,teadmised,tehnoloogia ja suutlikkus luua täiesti uus tsivilisatsioon.

(Jaque Frsco) Elu 1929. aasta suure majanduskriisi ajal aitas vormida mu sotsiaalset teadlikkust.Sel ajajärgul mõistsin,et planeet Maa oli endine:vabrikud olid töökorras ja ressursid olid samuti olemas aga inimestel polnud raha,et kaupu osta.Ma tundsin,et reeglid, mille järgi mängime,olid iganenud ja ebapiisavad.Häda,sõda ja kannatud olid ajendiks mu elutööle.Mind motiveerisid ka valitsuste ebakompetentsus,akadeemiline maailm ja teaduslike lahenduste vähesus.Mõistsin,et üksikute inimestega töötamise asemel oleks palju tõhusam kultuur ümber kujundada.Sellest sai alguse eluaegne lahenduste otsimine arvukatele probleemidele mis meil tänapäeval on.

See ettekanne on teostatav plaan sotsiaalseks muutuseks,mis tegutseb rahumeelse ja jätkusuutliku ülemaailmse tsivilisatsiooni suunas kus inimeses,tehnoloogia ja loodus eksisteerivad koos.See kirjeldab alternatiivi mille poole püüelda kus inimõigused ei esine ainul paberil,vaid on eluviisiks.Selle nimi on Veenus Projekt.
Selle asutaja Jacque Fresco,kutsub üles kultuuri ümber kujundama selliseks kus sõjad,vaesus,nälg,võlad ja inimeste asjatu kannatamine oleksid mitte ainult ärahoitavad, vaid täiesti vastuvõetamatud.On aina selgem,et midagi vähemat toob kaasa vaid tänaste probleemide jätkumise.Hädaldamine ilma lahendusi pakkumata ei anna midagi.Veenus Projekti uurimiskeskus mille ehitasid Fresco ja Roxanne Meadows asub Venuses,Floridas.
See tegeleb paljude meie murede algpõhjustega.Kuid mis on meie probleemide algpõhjusteks?
LÄBIKUKKUNUD SÜSTEEMID
Praeguseks on järele jäänud väga vähe alternatiive,sest me liigume meie enda loodud kokkupõrkekursil.Eilsed lahendused ei ole enam asjakohased.Võttes arvesse juba keskkonnale tehtud kahju oleme kiiresti jõudmas punkti kust pole tagasiteed kus loodus määrab edasise suuna.Me kas jätkame endiselt vanamoodsate kommete ja mõtteviisidega seades seeläbi ohtu oma tuleviku või rakendame väärtused mis on sobivamad jätkusuutlikule ühiskonnale kus on rohkem vabadusi ja võimalusi. Ameerika ühiskond on mõjutanud oma inimesi hankima igal aastal uue auto,ostma uue teleri või stereo.Me oleme ülimalt radikaalsed aga meie sotsiaalsed ja poliitilised asutused pole muutunud ja ses osas me stagneerume sest me võrdsustame iga uue idee kommunismi või diktatuuriga kuna meid on üles kasvatatud kartma seda mis on uus.
Mitte ükski maailma majandussüsteem:sotsialism,kommunism,fashism või vaba ettevõtlus pole lahti saanud elitismist,natsionalismist,rassismist ja mis kõige tähtsam nappusest.Need kõik põhinevad peamiselt majanduslikul ebavõrdsusel.Kui raha abil reguleeritakse ja jagatakse ressursse,et saada kasumit ning inimesed ja riigid seisavad vaid iseenda eest siis otsivad nad iga hinna eest eeliseid.Nad teevad seda läbi konkurentsieelise hoidmise või läbi sõjalise sekkumise.Sõda esindab ülimat läbikukkumist rahvaste erimeelsuste lahendamisel.Rangelt pragmaatilisest vaatenurgast on see kõige ebaefektiivsem elude ja ressursside raiskamine eales.

Enamik sõdu käib ressursside kontrolli nimel ja selleks,et säilitada oma eelispositsioon.Need ei põhine inimeste ülendamisel.See võib ülendada inimesi võitjariigis.See võib seda teha kuid ülejäänud maailma arvesse võttes on hind tohutu.See toores ja vägivaldne püüe rahvusvahelisi erimeelsusi lahendada muutub veelgi hirmuäratavamaks kui võtta arvesse robotjuhtimise süsteemidega tuumapead ning surmavad bio- ja keemiarelvad.Üle 100 000 firma toituvad Pentagoni künast.Kuid suurimad summad lähevad käputäiele suurettevõttele.Ometi on see kerge raha teenimise võimalus neile kes saavad kasu sõjatööstusest.Kui sõdadest lahutada kasum kas sa tõesti usud,et neid peetaks? Kui nad värbavad su sõjaväkke oma riiki teenima, sead riigi eest ohtu oma elu...Nad peaksid värbama kõik sõjatöösturid:iga kahuri tootja,kuulipildujate tootja,autode,dziipide,sõjalaevade tootjad,seades nad kõik armeega samale palgatasemele.Siis on see tõeline aga kui sa teenid miljoneid sõjalaevade ja kuulipildujate müügist sõjaväele siis on see korrumpeerunud.
Kui mulle antaks võimalus ja kui sõjaväes oleks miljoneid mehi,ma saadaksin nad kooli,et nad õpiksid probleeme lahendama kuidas teiste rahvustega läbi saada.Seda on vaja teha,mitte tappa.Sõdurid on vaid tapamasinad,nad on treenitud tapma.Ma treeniksin neid nii,et nad oskaksid Mehhikosse või Araabia maadesse minnes proovida seal erimeelsusi lahendada. Niiviisi tooksid nad kõik rahvused kokku.
Sõda ei ole ainus vägivalla vorm mida inimesed kannatama peavad,peale seda on ka näljahädad,vaesus,kodutus ja töötus.Pidada neid nähtusi ´inimloomuse´ avaldumiseks on müüt millega hoitakse olukorda püsivana.
KESKKONNA MÕJU.
Geneetikal pole midagi pistmist ahnuse,äri ega rassiliste eelarvamustega.Iga ühiskonna operantsed süsteemid tulenevad haridusest,raamatutest mida loed,eeskujudest keda järgid,inimestest keda imetled Geenid ei puutu asjasse...välja arvatud su silmade värvi või nina kuju puhul võib-olla päritud tunnuste puhul.Geenid ei kontrolli väärtushinnanguid.Isegi kui oled sündinud palju parema ajuga kui teised mis tähendab paremaid närviretseptoreid,ajukoe kvaliteet on parem.Ma ütleksin,et kui sul on parem aju ja sa elad fashistlikus riigis saab sinust kiiremini fashist.Ajul puudub eristamise mehhanism.Aju ei saa sulle öelda mis on rohkem või vähem oluline ainult kogemus saab seda teha.
Me ei sünni ahnuse,kadeuse, viha ja kitsarinnalisusega.Meie käitumine ja väärtused peegeldavad kultuuri milles elame.Kui sind kasvataksid Amazonase peakütid siis sa oleksid peakütt.Kui ma küsiksin sinult:"Kas sind ei häiri,et sul on viis maharaiutud pead?" sa vastaksid"Jah,mu vennal on 20." On ta peast põrunud? Ei,tema kultuuris on see normaalne.Ühiskonna ja keskkonna probleemid jäävad ületamatuteks seni kuni üksikud riigid kontrollivad enamikku Maa ressurssidest ja eesmärgiks on rahaline kasum inimeste heaolu asemel.Kasumi esikohale seadmine viib ebavajalike kannatusteni ja tänapäeval laialt levinud väärastunud käitumiseni.Paljud usuvad,et probleemidest vabanemiseks vajame seaduste ülimuslikkust.Meil on palju seadusi,tuhandeid ja tuhandeid aga neid rikutakse pidevalt.Paberile kirjutatud avaldused ja traktaadid ei kaota nappust,puudust ja ebakindlust.Tuleviku kulgu ja väärtusi saad ennustada siis kui tead trende ookeanide reostumises,haritava maa nappuses...Jälgides selle laguneva süsteemi kasvamist saan ennustada rahutusi tapmisi ja palgamõrvu.Inimkäitumise loob tegelikult ümbritsev keskkond.Kui on nappus näiteks veest siis on see väärtuslik ja vee hind on kõrge.
Arutleme nappuse kui süsteemi üle.Oletame,et kolm päeva sajaks kulla tolmu.Inimesed kühveldaksid kulla kokku, täidaksid oma keldrid,pööningu iga sahtli majas.Nad viskaksid ära oma riided.Kui vihm kestaks aasta ja kõik kohad oleksid kulda täis pühiksid inimesed selle majast välja viskaksid oma sõrmused minema ning inimkäitumine muutuks vastavalt nendele oludele.Politsei valvab vaid neid asju mida inimesed vajavad kuid millele neil ligipääsu pole sinna pannakse valvur.Kui aga sidruni-,apelsini-ja õunapuud kasvaksid kõikjal ei saaks nende vilju müüa.Kui sa maanduksid saarel kus on külluses ressursse,oleksite kümnekesi ja iga inimese kohta oleks tuhat kala kui vaid tahad ja kümme korda enam leivapuu vilju ja banaane,raha ei tuleks kasutusele.Eraomand ei tuleks kasutusele.Kui saar oleks piisavalt suur:kümne inimese kohta 3000 hektarit,keegi ei hooliks maade jagamisest.
On käitumismustreid mis soosivad ellujäämist.On sotsiaalseid tingimusi mis muudavad meie väärtusi ja maailmapilti.Keegi ei saa ette kirjutada soovitud käitumisviise ilma keskkonnatingimusi arvesse võtmata.
Niisiis,me peame hoolitsema keskkonna eest,peame hoolitsema üksteise eest ning peame harima inimesed meie võimete kõrgeimale tasemele,et ühiskond üldse eksisteerida saaks.
Isegi rahuleping ei saa sõda ära hoida,kui sõja põhjused on lahendamata.
Võib-olla ma vajame valitsusesse eetilisi inimesi,kes töötaksid kõigi heaolu nimel.Kuid isegi kui meid juhiksid kõige eetilisemad inimesed ja ressursid otsa saaksid,oleks ikkagi valetamist,petmist,varastamist ja korruptsiooni.Me ei vaja eetilisi inimesi aga intelligentset meetodit Maa ressursside majandamiseks kõigi heaolu hüvanguks.
SOTSIAALSED PUUDUSED.
Vaatame meie sotsiaalset korraldust lähemalt.Majanduse püsimiseks tuleb tooteid pidevalt müüa.Selle tagamiseks luuakse tooted sihilikult ära kuluma ja lagunema.Ehk oled märganud,et see juhtub tavaliselt
kohe pärast garantiiaja lõppu.Seda korrumpeerunud praktikat nimetatakse ´kavandatud iganemiseks`,see on teadlik efektiivsuse tagasihoidmine.Innovaatorid käivad parimates koolides ning seejärel tuleb neil disainida tooteid mis kuluvad ära ja lähevad katki kindla aja möödudes.Tulemuseks on tohutu energia ja ressursside raiskamine.Me rüüstame oma planeeti kasumi nimel.Kui järele mõtled siis inimene ei taha tööd vaid ligipääsu sellele mida nende palk neile võimaldab.Raha ei esinda midagi reaalset ja seda ei kata kuld,hõbe või muu ressurss:Raha ei saa süüa ega sellest maja ehitada.See ei ole isegi seotud meie reaalse võimekusega luua tooteid ja teenuseid siin planeedil.Juba sajandeid on rahandussüsteem olnud sama ning me jätkame selle kasutamist küsimusi esitamata.
"Andke mulle voli riigi valuuta üle ning ma ei hooli sellest kes seadusi teeb."Mayer Rothschild
See süsteem soodustab üha enam ja enam automatiseerimist vähendades sellega inimeste ostujõudu.Tuleb aeg,seda nimetatakse Gaussi kõveraks mil tööhõive on selline, tootmine selline ja ostujõud selline.Süsteem peatub.Pangad kukuvad kokku ja miski ei tööta enam.Me liigume selles suunas väga kiiresti.2011 aastal jõudsime viimaks punkti mil sai selgeks,et masin on inimese üle trumbanud.-Oleme uskumatult produktiivsed palju vähemate inimestega.Oleme majandusena produktiivsemad kui iialgi varem.iPadi rakendus suudab teha rohkem kui neli inimest.-Töökohti on vähem ja praegustel töökohtadel saab madalamat palka maksta kuna palju inimesi konkureerib vähestele töökohtadele.Palgad langevad,sellel on tohutu mõju keskklassile ning see mõju levib ka mujale.Me liigume sotsiaalse kokkuvarisemise suunas.Arvan,et see juhtub üle kogu maailma,mitte ainult siin.See ei vaja valitsuse kukutamist.See tuleb vaid rahule jätta ja see kukub ise kokku.
Kui kontrollid meediat,saad inimesed maha rahustada aga kui enamus vallandatakse ja neil ei ole ostujõudu,süsteem kukub kokku.See ei tööta enam,nad tungivad sisse.See toimub juba See riik on juba lahendamatu.Raskusi tekib riiklikus julgeolekus,inimestele pensionite maksmises.Nad on kulutanud palju rohkem kui neil tegelikult on.Nüüd saavad nad vaid pankadelt aina enam laenu võtta.Me tahame näidata meie aja üht süngemat märki.See on siin lähedal Manhattani kesklinnas.Riigivõlg on "Riigi võla kella" jaoks liiga suureks kasvanud.See pandi üles 1989 mil riigivõlg oli alla 3 triljoni dollari.Võlg on suureneneud nii kiiresti,et nad pidid dollari märgi ära kaotama,et teha ruumi uuele numbrile kui arv kasvas juba üle 10 triljoni ja arv suureneb iga sekundiga.Järgmisel aastal pannakse üles täiesti uus kell millel on juba kaks tühja kohta lisaks.Föderaalvalitsus ei tohi raha trükkida,ei tohi raha välja laenata ega minna pangandusärisse.See on ainult pankurite privileeg.Mida peab valitsus tegema kui tahab ehitada lennuväele 2000 lennukit kuus?
Nad peavad laenama raha erasektori laenuandjalt,sõlmima lepingu,ning kui sõda kaotatakse langeb võla tagasimaksmise koorem rahvale.
"Ajaloos on kirjas,et raha vahendajad on kasutanud kõiki kuritarvitamise intriigi pettuse ja vägivalla meetodeid mis võimalik,et säilitada oma kontrolli valitsuse üle,kontrollides raha ja selle väljastamist"
James Madison
"Ajaloos on kirjas,et raha vahendajad on kasutanud kõiki kuritarvitamise intriigi pettuse ja vägivalla meetodeid mis võimalik,et säilitada oma kontrolli valitsuse üle,kontrollides raha ja selle väljastamist"
James Madison
Me leiame enda ja meie sotsiaalsed kooslused,ülemineku faasis sotsiaalses evolutsioonis.Kui tahame need tormakad ajad üle elada peame suutma muutustega kohaneda.Kõik muutub,kaasa arvatud meie sotsiaalsed süsteemid.
Albert Einstein ütles:"Probleeme ei saa lahendada sama mõtteviisiga mida kasutasime neid tekitades."
Maa on endiselt ressursirikas.Meie harjumus normeerida ressursse läbi rahalise kontrolli ei ole enam asjakohane ja toimib tegelikult meie ellujäämise vastu.Täna on meil kõrgelt arenenud tehnoloogiad aga meie majanduslik ja sotsiaalne süsteem ei ole suutnud kaasas käia meie tehnoloogilise võimekusega mis võiks muidu kergesti luua külluse kõigile ilma sunnitöö ja võlgadeta.Kuidas saab see võimalik olla?
Ei ole olemas piisavalt raha,et toita ja majutada kõiki selle planeedi inimesi rääkimata veel ambitsioonikamate eesmärkide täitmisest.Kuid Maal on enam kui piisavalt ressursse,et täita kõigi inimeste vajadused aga vaid siis kui neid intelligentselt majandada.
SOTSIAALNE ALTERNATIIV.
Jacque Fresco kujutleb lahendust mida ta nimetab ressursipõhiseks majanduseks.See on sotsiaal-majanduslik süsteem kus kõik tooted ja teenused on saadavad kõigile ilma rahata,kaubavahetuseta,krediidita,võlgadeta ja ilma igasuguse teenimiseta.See erineb kõigist sotsiaalsetest süsteemidest mis varem on olnud.Fresco jõudis selleni läbi 75 aasta pikkuse uurimise ja eksperimenteerimise.Ressursipõhine majandus toimib saadaval olevate ressurside alusel ning teeb need ressursid kättesaadavaks igale inimesele maailmas tasuta,ilma hinnasildita.Meil on täna enam kui küllalt ressursse,et ehitada palju arenenum ühiskond.Ma ei räägi piiratud jagamisest,nii,et inimesed vaevu ära elavad.Ma räägin väga arenenud tsivilisatsioonist.Meil on olemas ressursid,meil on olemas tehnoloogia,on vaja need vaid rakendada.
Üks Veenus Projekti peamisi aspekte on üle saada nappusest siit tulebki mängu tehnoloogia sest kui me seame üles ressursipõhise majanduse ja mõningaid asju pole piisavalt siis see ei toimi.Kui üles seada ressursipõhine majandus ühiskonnas kus pole ressursse siis see ei toimi.Tänase tehnoloogiaga saame asjad teha kättesaadavaks,saame kõrvaldada puuduse,saame luua külluse.Kuni me suudame luua selle külluse,kõrvaldab see ahnuse,isekuse ning suure osa kuritegudest ja väärastunud käitumisest.Ühiskonna korralduse saab kujundada nii,et kõik saavad elada täisväärtuslikult ja loovalt kui suunata teaduse ja tehnoloogia jõud inimeste ja keskkonna probleemide lahendamisele,et ületada kunstlik nappus mida tekitab meie võlapõhine majandussüsteem.

Kõik inimesed hoolimata poliitilistest vaadetest,eluviisist või religioonist sõltuvad lõppude lõpuks samadest ressurssidest:puhtast õhust ja veest,haritavast maast,meditsiinilisest abist ja kohasest haridusest.Ma arvan,et kui vannud truudust Maale ja kõigile selle asukatele siis see on parim viis suunduda tulevikku.Inimkond on üks perekond ja maailm on koduks kõigile.Ei rahvused ega inimesed saa enam eraldatult koos eksisteerida.Aitab eraldi riikidest,et igaüks saaks minna kuhu iganes.Enne Ühendriikide ühinemist valvas igaüks oma territooriumi.
Nad võitlesid,neil oli oma kaitsevägi.Nad võitlesid:"See on meie territoorium!Oi ei, te olete sissetungijad!"
Ühendriikide ühinemisel valitsus töötas välja riigipiirid millega kõik nõustusid.See oli territoriaalsete tülide lõpp.
Sõdade lõpetamiseks tuleb Maa kuulutada ühispärandiks.Me peame kuulutama Maa ressursid kõigi maailma inimeste ühispärandiks.Sellel ei ole midagi pistmist nendega kes soovivad luua elitaarset maailmakorda kus nemad ise koos suurettevõtetega võimul oleksid ja ülejäänud maailm neile alluks.Vastupidi,ülemaailmne ressursipõhine majandus võimaldab kõigil jõuda oma kõrgeima potentsiaalini kus nad saavad õitseda ja kasvada ühiskonnas mis töötab nende heaks,ühiskonnas mis kaitseb ja hoiab ka loodust ja mõistab,et me oleme osa loodusest,mitte sellest eraldatud.
STIIMUL
Osad küsivad,mis juhtub stiimuliga kui vajadused on täidetud ilma kohustuseta nende nimel töötada.
See küsimus eeldab,et inimstel puuduvad soovid peale põhivajaduste.
STIIMUL
Osad küsivad,mis juhtub stiimuliga kui vajadused on täidetud ilma kohustuseta nende nimel töötada.
See küsimus eeldab,et inimestel puuduvad soovid peale põhivajaduste.Kui see tõsi oleks,poleks leiutajaid,kirjanikke ega õpetajaid.Inimesed töötavad kirglikult aladel mis neid huvitavad ja proovile panevad.Anname kõigile inimestele võimaluse võtta osa suurimast võimalikust väljakutsest:
muuta maailma paremaks kõigi jaoks.
Rõhutakse pigem individuaalsust kui ühetaolisust.See sotsiaalne kord loob uute stiimulite süsteemi mis väärtustab keskkonnakaitset ja ühiskonna eest hoolitsemist.Mitte pealiskaudseid enesekeskseid eesmärke nagu rikkus vara ja võim.See sotsiaalne kord ei nõua ühetaolisust.See nõuab hoopis mitmekesisust.Mida mitmekesisem on rahvas seda enam on individuaalsust,seega me rõhutame individuaalsust,loomingulisust ja innovatiivsust.See on selle ühiskonna põhiolemus.See ei ole grupp teadlasi kes ütlevad inimestele mida teha kuidas elada kuhu minna ja mida järgida.Motivatsioon ja stiimul püsivad siis kui inimestel on tähendusrikkad ülesanded.Tõeline kasv ja areng leiavad aset siis kui inimesed on seotud loominguliste väljakutsuvate ja konstruktiivsete ettevõtmistega.Motivatsioon ja ajendid aga kaovad kui teha igapäevaselt igavaid ja korduvaid töid,et elatist teenida.Kui inimestele asjad kätte anda,kui neid toita,riidesse panna ja majutada tasuta siis ei läheks nad hommikul tööle sest nad ei vaja seda.Neil on olemas majutus,riietus,filmid ja meelelahutus.Milleks tööle minna? Töö on piinarikas,monotoonne,igav.Tulevikus,kui inimestel on juurdepääs kõigele vajatavale aga puuduvad väljakutsed,muutuvad nad laisaks.Inimestele esitatakse pidevalt uusi väljakutseid.Koolides esitame lastele mitmeid väljakutseid ja mitmeid lahendamata probleeme.Kui oled täis kohuga ja hästi riides,ei peatu veel su ajutegevus.Sel juhul ei teeks ükski miljonär midagi,aju välja lülitatud sest neil on kõik olemas.See pole aga tõsi.On palju miljonäre kes töötavad 18 tundi päevas ja neil pole piisavalt aega.See on seotud sinu taustaga ja haridusega.Mida rohkem sa tead okeanograafiast,astronoomiast jne.seda huvitunum ja aktiivsem sa oled.Kui sulle on tagatud söök,riided ja peavari alles siis sa saad tööle hakata.Sa ei pea muretsema elatise teenimise pärast,su ajendid võimenduvad märgatavalt.
Ma pean seda uueks innovatiivseks ajendisüsteemiks.See pole rahaliselt suunitletud vaid hoopis probleemide lahendamisele suunatud ja rõõmu leitakse sellest kui nähakse maailma paremaks muutumas.
KUJUNDADES TULEVIKKU
See on vaid tühi jutt kui pole tehnilist plaani kuidas organiseerida ja kasutada ressursse,et saavutada küllus.
Järgnevalt mõned paljudest lähenemisviisidest mida Veenuse Projekt pakub tervele sotsiaalsele spektrile.
Täna elab rohkem kui pool meie elanikkonnast linnades mis on reostunud,ohtlikud ja raiskavad energiat.
Me peame kujundama linna kui elava süsteemi nagu organismi nagu ülikooli,et kõik tuleviku linnad oleksid ülikooli linnad mis kasvavad ja vahetavad üksteisega ideid.Linnas on sisse-ehitatud transpordisüsteem,seega ei ole õnnetusi ega ühtegi läbimõtlemata tehnoloogilist valdkonda.Meditsiiin,botaanika,põllumajandus,kogu süsteem saab olema üks planeerimise süsteem.
Tegelikult on parem ehitada uued linnad algusest peale kui taastada ja hooldada vanu.
Fresco kasutab uute linnade projekteerimisel süsteemset lähenemist.Need on ihaldusväärsed ja elamiseks meeldivad linnad.Arusaam,et intelligentne üldplaneerimine tähendab üldist ühetaolisust on absurd.Linnad oleksid ühetaolised ainult sel määral,et nende ehitamine nõuaks vähem materjale,säästaks aega ja energiat ja oleks piisavalt paindlikud,et võimaldada innovatiivseid muudatusi,säilitades samas kohalikku ökoloogiat.
Kui me kujundame linnad selliselt,et need täidavad inimeste vajadused,kaob enamik tänapäeval levinud probleemidest.Tsentraalkuplis on lastehoid,koolid,hambaravi,meditsiiniline abi.Linnade ehitamisel ja disainimisel,töötame välja 1/8 linna süsteemist ja siis paljundame seda selle asemele,et lasta arhitektidel iga hoone ja ehitis eraldi projekteerida mis on tohutu energia ja talendi raiskamine.
Lahendades kõigi maailma inimeste majutusprobleeme oleksid ehitustehnikad praegustest väga erinevad.
Ekstrudeeritud ja isepüstituvad ehitised revolutsioneeriksid ja kiirendaksid ehitusprotsesse.Neid kergeid ja püsivaid kortereid saaks pressida püsiva ekstrusioonina,seejärel eraldada ja paigutada kohale hiidmasinate abil.
Nende efektiivsete ehitiste väliskestad toimivad päikeseenergia generaatoritena ja soojuskollektoritena.
Selles ühiskonnas ei oma keegi midagi.Tegelikult inimesed ei taha raha nad tahavad ligipääsu asjadele siis kui neid vaja on.Külluslikus ühiskonnas elavad inimesed kui neil on ligipääs asjadele ei hakka enam midagi varuma ega kuhjama.Asi töödeldakse ümber uuendatakse ja tehakse paremaks.Kui võtta vana auto materjalid need kaaluvad sama palju kui uus auto,seega ei ole vanu autosid.Vanad autod tähendavad ohtu.Kui sa sõidad kalli autoga ja k eegi sõidab vana kulunud autoga ja tema pidurid ütlevad üles võid sina surma saada.Ma ei taha ühtegi vana autot maanteedele.Ma ei taha midagi mis rikki läheb.Ma ei taha midagi mida peab valvama.
Ressursipõhises majanduses pääsevad inimesed ligi mis iganes vajalikele toodetele ilma,et nad peaksid neid ostma hooldama või kindlustama.Sel viisil jagub tooteid kõigile ja need on alati vajadusel kättesaadavad.Kõik mida inimesed võiksid vajada on saadaval nendes välimistes tarbekuplites:skulptuuride materjalid,muusika instrumendid,umbes nagu rahva raamatukogus.Nad võivad võtta endale kaamera,kella või jalgratta.Ükskõik mida nad vajavad on saadaval ilma hinnasildita:See tähendab,et me peame saavutama nii kõrge tootmistaseme,et nappust enam ei eksisteeriks.See hoiab ära peaaegu kogu kuritegevuse.Praegust süsteemi ei saa kuidagi segmenteerida või muuta seda ausaks ja õiglaseks.Me peame looma süsteemi mis tagab inimõigused.Kui kõigil on vaba juurdepääs kaupadele ja teenustele ,ei pea võitlema naiste või mustanahaliste õiguste eest.Need oleksid automaatsed ühiskonnas mis on nii üles ehitatud.Ei ole vaja luua seadusi,nagu:"Ära varasta!" see süsteem ennetaks sellist käitumist.Tsentraal kuplit ümbritsevad uurimiskeskused,keskused mis teevad vajalikku tööd tagamaks kogu kogukonna jätkusuutlikkuse.Uurimiskeskustest edasi liikudes jõuame puhkealadele kus on tenniseväljakud ja muud mängud mida inimesed vajavad.Puhkealadest eemaldudes jõuame elamurajooni,läbi kogu piirkonna on ojad,kosed ja järved.
Me saaksime pakkuda laia valiku unikaalseid kodusid ja kortereid mis on suhteliselt hooldusvabad,tulekindlad ja praktiliselt ilmastiku kindlad.Liikudes järgmisesse sektorisse jõuame kortermajadeni.põhjus,miks mõned inimesed tahavad elada korterites on see,et seal on näiteringid ja spordisaalid,meditsiiniline abi,hambaravi,kõik on kesktorni sisse ehitatud.Ma arvan,et tulevikus inimesed loobuvad eramajadest ja elavad suurtes elamukompleksides.Liikudes väljapoole jõuame sisepõllumajanduseni või vesiaiandus farmideni.
Lisaks on seal ka välipõllumajandus.Linn kasutaks parimat puhast tehnoloogiat mis on loodusega kooskõlas,nagu tuule-,päikese- ja maasoojusenergia kollektorid,pieso elektriline efekt,lainete energia,temperatuuri erinevused,hüdrotermilised lõõrid ja palju muud.Suureks arenguks tuleviku energiatootmises võiks olla tunneli või maasilla ehitamine läbi Beringi väina.Need veealused rajatised muudavad osa hoovustest läbi turbiinide puhtaks energiaallikaks.Kasutades neid energiaallikaid suudame varustada kogu planeedi puhta energiaga ja nii saaksid kõik inimesed nautida väga kõrget elatustaset veel tuhandeid aastaid.
Enam ei ole vajadust kasutada saastavaid süsivesinikke,reostus jääb minevikku.Kõik transport integreeritakse ülemaailmseks transpordisüsteemiks.Transport linnades toimub transveieritel.Linnast linna reisitakse monorelssidel.Magnethõljuk ronge kasutatakse pikkadel distantsidel.Efektiivsuse tõstmiseks on see kiire magnethõljuk rong varustatud eemaldatavate sektsioonidega mis saavad eralduda isegi siis kui rong liigub.Õhusõidukeid saab näha väga laias valikus.Neid vertikaalse õhkutõusu ja maandumisega õhusõidukeid
kasutatakse reisijate ja kauba veoks.Prioriteediks on turvalisus,mitte raha säästmine või vähempakkuja leidmine.See modulaarne kaubalaev koosneb eemaldatavatest sektsioonidest mida saab kiiresti peale või maha laadida.Sektsioonide arv sõltub kohale toimetatava kauba kogusest.Kui kõik moodulid on ühendatud saab neid liigutada ühtse tervikuna.Laevad võivad olla ujuvad tootmisettevõtted mis valmistavad tooteid sihtkohta sõitmise ajal.Need võivad olla ka õppekeskused kus lapsed ja vanemad reisivad üle maailma omandades innovatiivset haridust mitte läbi kaudsete õpingute,vaid kogedes ja suheldes `päris-elu´keskkonnaga.Avalik transpordisüsteem hõlmaks veeteede kanalite ja kastmissüsteemide võrgustikku.Need aitaksid vähendada üleujutuste ja põudade ohtu,lubades samas kalade rännet,pakkudes looduslikku tuletõket,tagavara veevõtukohta,kalakasvandusi ja puhkealasid.
Kui me päästame valla teaduse ja tehnoloogia otse sotsiaalsesse süsteemi,piiramata seda turgude raha või patentidega,võime saavutada väga kõrge elatustaseme väga lühikese aja jooksul.See ühiskond täiustuks pidevalt muutudes kiiresti läbi uute tehnoloogiate,leiutiste ja ideede.See oleks arenev mitte kindlaks kujunenud ühiskond nagu meil täna on .
Kujutle end elamas erakordses ookeanilinnas aidates taastada ookeani keskkonda samal ajal kõrvaldades maismaa rahvastatuse surveid.need meredes asuvad linnad võivad toimida ülikoolide ja uuringukeskustena kus tudengid õpivad mereteaduseid.Neid võiks kasutada ookeani-põllumajanduseks,marikultuuriks ja kaevandamiseks säilitades dünaamilist tasakaalu okeanograafilises keskkonnas.Isemajandavad linnad meres erinevad disainilt sõltuvalt nende asukohast ja funktsioonist.See merealune vaatlusjaam võimaldab inimestel jälgida mere-elu selle loomulikus asualas.Need mari ja akvakultuuride süsteemid kultiveerivad ja kasvatavad kalu koos teiste mere eluvormidega et aidata täita inimeste toitumisvajadusi üle maailma.Need struktuurid võimaldaksid vee vaba läbivoolu.Tehnoloogia sel viisil kasutamine võimaldaks globaalsel ühiskonnal saavutada sotsiaalse edu ja ümbermaailmse ümberehituse lühima võimaliku aja jooksul.
Utoopia,kui see kunagi asutataks,sureb,stagneerub,samas see millest mina räägin on arenev kultuur,pidevalt muutuv kultuur.Mul ei ole soovi täiuslikku ühiskonda,ma ei tea mida see tähendab.ma tean,et me saaksime toimida tänasest palju paremini.ma ei ole utopist,ma ei ole humanist kes soovib kõiki näha elamas soojuses ja
harmoonias.Aga ma tea,et kui me nii ei ela, tapame me üksteist ja hävitame Maa.
See uus elustiil, võimaldades vaba aega ja lõõgastumist täiustab ka kõigi teadmisi ja loovust.Elu etaloniks oleks isiklike huvide teostumine mitte rikkuse ja enesekesksete eesmärkide saavutamine.Ressursipõhine majandus muudaks mitte ainult meie keskkonda tehes selle puhtaks efektiivseks ja nauditavaks,vaid see looks ka uue väärtuste süsteemi mis on kohane sellele uuele innovatiivsele suunale ja lähenemisele.
Kui haridus ja ressursid tehakse kõigile kättesaadavaks ei oleks inimpotentsiaalil piire.Igaüks saab vabaduse tegeleda misiganes enda valitud konstruktiivse ettevõtmisega ilma majanduslike piiranguteta mida tänapäeval kohtame.Käes on aeg mil tuleb langetada otsuseid kui soovime ereneda edasi praegusest nappuse raiskamise ja keskkonna hävimise kultuurist jätkusuutlikku ökoloogiast hoolivasse külluslikku ühiskonda.
Rahvas,kellele puudub nägemus tuleviku võimalustest kordab paratamatult mineviku vigu üha uuesti ja uuesti.
Me väidame ebaausalt,et inimene on evolutsiooni kõrgeim vorm,seda õpetatakse koolides.
Inimesed hävitavad ookeane,kalu,atmosfääri ja üksteist.Inimene lendab üle linna, vajutab nupule,ning hävitab tuumarelvaga kõik linna elanikud.Kas tema ongi looduse ülim looming? Veel mitte minu arvates,meil on sinna veel pikk tee.Me võime luua maale kas paradiisi või unustuse,ennast siit minema pühkida,seda näitab vaid tulevik Kõik sõltub sellest mis sina tuleviku heaks teed.
Me saame luua maailma kus sõda ja puudus on kauged mälestused.Kui kogu teadust ja tehnoloogiat kasutatakse globaalses ressursipõhises majanduses keskkonna kaitsmiseks,ning kõikide inimeste heaolu nimel
alles siis mõistame mida tähendab olla tõeliselt tsiviliseeritud.
Saa osaks järjest kasvavast kogukonnast kes tegutseb sel eesmärgil,et muuta Veenus Projekti eesmärgid reaalsuseks.


Adekvaatsest tunnetusest     arno  05.02 kell 16:09
Küsimus on eelkõige selles, kas teisitimõtlemine peaks alati olema langus või võiks ta olla ka võimalus tajuda paratamatust. Kui leninistid-marksistid arvasid nagu nemad oleks leidnud tunnetatud paratamatuse ja nende õpetuse järgi hakkab maailm arenema, siis tegelik elu viis nad võimu kaotamiseni--nad lihtsalt polnud võimelised paratamatust tunnetama ja humanistlikud ideoloogiad selleks võimalised ei olegi. Kuna meie ajal on ühiskond mudasest kapitalismist pisut edasi arenenud ja imperialismi on asendanud pisut klanitum globalism, siis võib paljudele idealistidele näida nagu teaks me inimkonna saatusest ja tulevikust piisavalt ja nad toodavad tööstuslikult või protööstuslikult massidele suunatud suupäraseid bestsellereid, mis nagu vanasti pühad raamatud näivad andvat vastuse kõikidele või enamusele olulistele küsimustele. Kui me ei suuda leida vastust küsimustele, miks ja kuidas tekkisid univerum ja elu ja miks kehtivad loodusseadused, siis pole me esitanud õigeid küsimusi ja meil pole võimalust üritada saabuvast katastroofist pääsemist. Saabuvat katastroofi on ette nähtud isegi tippteadlaste poolt, kuid võimalus, et mõned isendid suudavad mõnel teisel planeedil edasi eksisteerida pole loomulikult mitte lahendus. Kliima muutus pole ainus probleem ja raha pole see regulaator, mis koos kujunenud majandusega probleemid lahendaks. Loogiline areng viib anorgaanilise intellekti tekkeni ja inimintellekti allutamiseni, sest inimintellekt raha maailmas ei ole võimeline olulisi eksistensiaalseid probleeme tajuma ega neid lahendama.

Film"Paradiis või unustus"     Film"Paradiis või unustus  05.02 kell 13:38
"Paradise or oblivion "
https://youtu.be/KphWsnhZ4Ag

Film"Paradiis või unustus"     Film"Paradiis või unustus"  05.02 kell 13:30
Raha peale üles ehitatud materialistlik ühiskond on võlts ühiskond.Meie ühiskond jääb ajalukku kui inimese madalaim arengutase.Meil on oskused,teadmised,tehnoloogia ja suutlikkus luua täiesti uus tsivilisatsioon.
Võib-olla me vajame valitsusesse eetilisi inimesi,kes töötaksid kõigi heaolu nimel.Kuid isegi kui meid juhiksid kõige eetilisemad inimesed ja ressursid otsa saaksid,oleks ikkagi valetamist,petmist,varastamist ja korruptsiooni.Me ei vaja eetilisi inimesi aga intelligentset meetodit Maa ressursside majandamiseks kõigi heaolu hüvanguks.
Jacque Fresco kujutleb lahendust mida ta nimetab ressursipõhiseks majanduseks.See on sotsiaal-majanduslik süsteem kus kõik tooted ja teenused on saadavad kõigile ilma rahata,kaubavahetuseta,krediidita,võlgadeta ja ilma igasuguse teenimiseta.See erineb kõigist sotsiaalsetest süsteemidest mis varem on olnud.Fresco jõudis selleni läbi 75 aasta pikkuse uurimise ja eksperimenteerimise.Ressursipõhine majandus toimib saadaval olevate ressurside alusel ning teeb need ressursid kättesaadavaks igale inimesele maailmas tasuta,ilma hinnasildita.Meil on täna enam kui küllalt ressursse,et ehitada palju arenenum ühiskond.Ma ei räägi piiratud jagamisest,nii,et inimesed vaevu ära elavad.Ma räägin väga arenenud tsivilisatsioonist.Meil on olemas ressursid,meil on olemas tehnoloogia,on vaja need vaid rakendada.
Üks Veenus Projekti peamisi aspekte on üle saada nappusest siit tulebki mängu tehnoloogia sest kui me seame üles ressursipõhise majanduse ja mõningaid asju pole piisavalt siis see ei toimi.Kui üles seada ressursipõhine majandus ühiskonnas kus pole ressursse siis see ei toimi.Tänase tehnoloogiaga saame asjad teha kättesaadavaks,saame kõrvaldada puuduse,saame luua külluse.Kuni me suudame luua selle külluse,kõrvaldab see ahnuse,isekuse ning suure osa kuritegudest ja väärastunud käitumisest.Ühiskonna korralduse saab kujundada nii,et kõik saavad elada täisväärtuslikult ja loovalt kui suunata teaduse ja tehnoloogia jõud inimeste ja keskkonna probleemide lahendamisele,et ületada kunstlik nappus mida tekitab meie võlapõhine majandussüsteem.

Zeitgeist liikumise film"Paradiis või unustus"
http://youtu.be/KphWsnhZ4Ag

On lihtne üle minna ressursipõhisele majandusele.Raha põhisel majandusel on baashinnad ja nendeks on kütuse ja elektri hinnad.Nendele hindadele baseeruvad kõik muud hinnad.Tasuta elekter hukutab monetaristliku ühiskonna.Kui iga eestlane tagab endale energiasõltumatuse s.o. tagab endale elektri jms. kodukulud tasuta siis variseb kokku monetaristlik ühiskonna kord:
Iga üksikisik energiasõltumatuks!


Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta     Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta   05.02 kell 13:24
Inimkond on mandunud sest juudid kodustasid inimkonna panganduse abil.
Rothschildi perekonnale kuuluvad kõik keskpangad ja nende kaudu juhivad inimkonda.

     Prohvet  04.02 kell 16:56
Eeskuju valitsejatelt ja õiguskaitseorganitelt, nagu nemad rahva vastu nii samuti rahvas nende vastu

Teisitimõtlemine on vaba..     Udo Kõiv  04.02 kell 16:54
seda sätestab põhiseadus !!
Täna pole see probleem aga vihakõne seaduse tulekul küll !!

     Ingrid  04.02 kell 16:53
Kas saatejuht juba teab, kes arsti ründas, et selline küsimus?

     Helgi  04.02 kell 16:51
Suur tänu minu mötte toetajale.

     Henn  04.02 kell 16:49
Kui tegu oleks teisitimõtlemisega, poleks midagi halba. Sageli on tegu siiski hoopis punapropagandaga a la Viktor Kingissepp. Kes on omal ajal õppinud leninlikku revolutsiooniteooriat, näeb selle taga teglikke eesmärke.     Uku  04.02 kell 16:42
Igasugune teisitimõtlemine on läbi sajandite olnud inimkonna edasiviivaks jõuks. Selle piiramine või lausa keelustamine on omamoodi inimsusevastane kuritegu. Mis tahes teisitimõtlemine ei tunne piire ja on justkui kaheteraga mõõk, millega on võimalik raiuda nii puid kui päid. Kõik oleneb konkreetsest kasutaja isikust või isiksusest. Me kõik elame seni, kuni mõtleme, kas ühtemoodi või erinevalt - see oleneb juba igaühe rikutuse astmest. ELAGU SÕNA- JA MÕTTEVABADUS!

     Malle  04.02 kell 16:24
Sõna on vaba küll, aga see ei tähenda räuskamist ja mõnitamist. Kaabu kandmine ei tee veel härrasmeheks. Üldjuhul see teisitimõtlemine praeguses Eestis võrdub debiilsusega.

     Helgi  04.02 kell 16:19
Kas suvaline asustuskolonist on teisitimötleja?

Tagajärjed     Teadjanaine  04.02 kell 15:56
See on kõik nn roosa löga propaganda tagajärg. Algul taheti "võrdsust" nüüd tahetakse eeliseid ja 18 erinevat sugu. Kui mulle ei meeldi siis lähen lükkan paar autot ümber, mõnitan kõiki treisi ja reageerin kuidas tahan. Sõna on vaba ja sõna on tegu, mis seal siis vahet. See, mis tehti pr. Lutsariga on põlastusväärne

     Kuulaja  04.02 kell 15:56
Langeda saab looma tasemele, kuid küsimus on ka miks nad nii madalale langevad.

     Tiiu  04.02 kell 15:54
Eks see oli järg ühe järgmise ründaja poolt, kes rääkida ei oska. Peaks seda ennast juristiks pidavat meest ikka karistama. Vaevalt me kõikidele ohus olevatele inimjärelvalvet saame tagada.

     Põrguingel  04.02 kell 15:53
Demokraatia=anarhia

1-20 | 21-28