Poliitikaguru

Kommenteeri saadet Poliitikaguru

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Tiiu uuesti  28.02 kell 12:57
Tavainimesena oli minu esimene tõrge prügi pesemine. Me ühte maailma suurimat defitsiiti, vett, raiskame arutult. Samas ei saa mind sundida pesema ja panema oma pestud taarat segasesse konteinerisse, mis on täidetud kiirtoidu pesemata karpide hulka. Minu korterelamu juures on papi-paberikonteiner, mille avaks on jäetud 300x50 mm. Kes arvab, et ma suudan suure pakendipapi lõigata kildudeks ja toppida siis ehk tunnike sealt avast sisse. Konteiner jääbki pooltühjaks, sest pisiavast täidetuna ei olegi võimalik teda täita.

Ärge mulisege     Ärge mulisege  28.02 kell 12:45
Jummal, õppige oma mõtteid väljendama lühidalt ja selgelt. Saatejuht oskab rääkida, aga kaks külalist ainult mulisevad. Jutu mõte on kadunud suures mulisemises.

     Saatejuhtidele teadmiseks  28.02 kell 12:40
Isegi USA keelas kasutada AsytraZeneca vaktsiini selle ohtlikuse tõttu inimeste tervisele.

     Tiiu  28.02 kell 12:21
Olge head ja laske mõnelgi seletada miks on neile piirangud arusaamatud. Mida teha ei osata või mida peetakse ülemääraseks. Minul kodusistujana on piirangud enamasti arusaadavad kui kuulen, et üle kolmandiku ei teadvat, kus nakatusid ja kui kuulen, et need, kes on oodanud arstiabi kuid, ei saa seda jälle. Kõik jutusaated aga väidavad, et neile jäävad piirangud arusaamatuks. Tänase saate valguses jäi kõrva, et moekunstnik ei pidanud aastapäeva ürituste riietusi moeks, aga otsustas, et viroloogide ja valitsuse otsused on arusaamatud.

jube seltsimehelikus...     markko  28.02 kell 12:14
pange oma jutukuur kinni...seltsimees kaljulaidi silmapööritus show oli masendav....mine tööle....lund korista

ei ole hea kuulata..     Udo Kõiv  21.02 kell 12:47
kui korruptsioonist ja riigi tagant vargusest räägib Perling, kes ise mõjuvõimuga kaubeldes istus korruptiivsel töökohal eripensioni omandamiseni !? Sellest loomulikult ükski peavool ei räägi.

     Tiiu  21.02 kell 12:33
Tegelikult on palju viltu läinud. Miks me arvame, et iga inimene peab telefonivestlusel aru saama sellest, mida teised on õppinud aastakümneid. Väga õige, et registreerimine saab olla vaid lühike kõne pakkumise ja vastuvõtmise vahel. See aga tähendab, et kõik, kes ei taha või kes kahtlevad, jäävad maha ilma eriliste emotsioonideta ja peavad siis, kui nad ometi kord tahavad, ise sellest teada andma ja ootama kui selleks tuleb võimalus. See tähendab ka seda, et kõva häälega tuleb teada anda, et neil, kes ei vaktsineeri, tuleb kanda teatud kohustusi: kanda edaspidigi maske, mitte reisida, mitte saada haiguspäevade hüvitisi haigestumise korral jne jne. Perearstide töö kergendamiseks tuleb selgelt välja öelda, et nemad ei pea ei veenma ega jutustama elust vaid registreerima inimesi, kes vaktsiini tahavad.

Tühja selle veenamisega     82 ja valmis   21.02 kell 12:26
Oh jummal, jätaks see inimeste vaktsiini veenamise jutt. Riigis on küllalt neid kes soovivad vaktsiini. Vaktsineerime need ennem ära. Kui inimene ei taha, noh las ta maadleb siis selle viirusega.
Mina olen 82 ja ootan vaktsiini pikki silmi, aga perearstid jauravad nendega kes ei taha?
Perlingil õigus, logistika lonkab.

rumalust oli liiga     iva  21.02 kell 12:20
Perlingu rumala jutu peale lahkusin Kuku lainelt.

     Raadiokuulaja  14.02 kell 12:29
Kas te julgete kommenteerida Kaja Kallase ja praeguse valitsuse poliitikat, mis on asunud Eesti rahvast koroonaviirusega nakatama rekordilise kiirusega?

Arvan, et seda teemat on Kuku raadiol keelatud puudutada.

Võiks siiski olla rohkem neutraalsust     Andres  07.02 kell 12:52
Maris Hellranna neutraalsus jätab tublisti soovida. Iga teema lambist EKREga seostamine meenutab vihakõnet. Keerasin raadio kinni.

biden     markko  07.02 kell 12:51
see peast soe tibi oma bideni kiitmisega võiks natukenegi hoogu maha võtta"olgu jääv meile päike! Punast riigipööret oma ainsaks õnneks pidada on ikka ääretu rumalus!

0,5 %     jaan  07.02 kell 12:50
Eesti laiuskraadil või sellest pooluse pool elab maakeral vaid pool protsenti inimkonnast. Ülejäänud 99,5 % elab ekvaatrile lähemal.
see peaks ikka andma alust miskiteks kütteeranditeks?

Täielikku jama..     Udo Kõiv  24.01 kell 12:22
ajate ikka, EKRE tegi väga head tööd valitsuses ja teeb seda ka tulevikus !!

Riigi rahanduse seis     Udo Kõiv  24.01 kell 12:16
On väga hea, üks aastakümnete parimaid ! Tasakaalus "Ligieelarve" pole ainuõige lähenemine !!

Maoloputus teeb immuunseks      Maoloputus teeb immuunseks   16.01 kell 7:56
Ma lapsepõlvest saati olin sügiseti haige. Iga kord kusagil nädal-kaks olin liimist lahti. Köhisin ja oli nohu. Köha ei lasknud magada.
Nepaallane soovitas alustada päeva maoloputusega. Hommikul tühja kõhu peale juua sooja vett mao punni,hoida endas 10 minutit ja panna sõrmed kurku ,oksendada vesi välja. Okset ei tule,tuleb lima. Mul ei õnnestunud hoida vett endas 10 minutit sest vesi kadus seedetrakti. Ma hoidsin vett endas minuti ja kordasin seda paar korda.
Hommikune maoloputus tekitab hea enesetunde.
Ma tegin maoloputust kusagil pool aastat. Peale seda pole enam köha ega nohu. 30 aastat piinlesin sügiseti selle haiguse käes ja peale maoloputuste tegemist juba 15 aastat mul enam pole köha ega nohu.

Maoloputust ei saa teha pidevalt sest see on kahjulik neelule,kurgule. Sügisel võib
teha kuu või kaks-kolm ja enam mitte. Selle ajaga saavutab immuunsuse ja siis polegi enam vajadust maoloputuse järele.

Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta     Elektrolüüsi aparaat annab kütust tasuta   16.01 kell 3:07
Mis on poliitika ?
Poliitika on rohujuure tasandi elanike igapäevased toimetamised.
Riiki juhitakse rohujuure tasandi elanike ostueeliste,käitumismallide, mõtete kujundamisega.

"Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes kindlustada ja arendada riiki,
mis on loodud Eesti rahva riikliku enesemääramise kustumatul õigusel ja välja kuulutatud 1918. aasta 24. veebruaril,
mis on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele,
mis on kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,
mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade -
võttis Eesti rahvas 1938. aastal jõustunud põhiseaduse § 1 alusel 1992. aasta 28. juuni rahvahääletusel vastu järgmise põhiseaduse."

Eestlased on metsa-;ja maarahvas.
Eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade tagamiseks tuleb Eesti elukeskkond viia maale loodusesse,metsade keskele.

Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele tasuta elekter ja kütus,robotid, Eesti Veksel, ühistuline liikumine, ühistuline pangandus.

Kütust saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil.

Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitas Jarmo Tuisk küsimuse.
Eesti raiskab 10 miljardit eurot vene bensiini ja diisli ning maagaasi peale igal aastal.

Vene bensiini ja diisli ning maagaasi asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta piiramatus koguses HHO generatori abil.
HHO generator ehk elektrolüüsi aparaat lahutab veest vesiniku mida kasutatakse sisepõlemis mootoreis bensiini ja diisli asemel ning hoonete kütmiseks.
HHO generator on müügil internetis 50 euro eest.

A.
Vesinik kolbmootori kütusena
Kolbmootoris kasutatakse kütusena nii puhast vesinikku kui ka paukgaasi. Selleks et neid
gaasilisi kütuseid oleks võimalik mootori kütusena kasutada, tuleb ümber ehitada mootori
toitesüsteem. Kuna paukgaas ja vesinik lastakse mootorisse gaasina siis esimese asjana on
vaja teistsuguseid pihusteid, millega oleks võimalik gaasi pihustada. Tavalised kütusele
mõeldud pihustid selleks ei sobi. Lisaks on vaja eraldi paaki, kus paukgaasi või vesinikku
hoida. Üks oluline komponent on ka kütuseelement millega veeldatud vesinikust saaks
gaas. Samas ei tohi unustada korralikku doseerimissüsteemi, läbi mille gaas jõuab pihusti￾teni. Doseerimissüsteem on vajalik mootori korralikuks tööks, liiga väikese gaasi kogusega
ei tööta mootor korralikult ning liiga suure kogusega võib mootorit kahjustada. Selle kütu￾se puhul on probleemiks kütuse saamine ja hoiustamine. Paukgaasi saab toota erineval
moel, kuid veest elektrolüüsi teel tootmisega oleks seda võimalik teha ka sõidukis vesinik￾generaatori abil. Elektrolüüs on elektrivooluga toimuv keemiline protsess [11], kus antud
juhul lõhustatakse vee molekul kaheks osaks vesinikuks ja üheks osaks hapnikuks. Sellega
saaks toota vajaliku gaasi ka koguaeg masina töötades, selleks on vaja paigaldada masinale
vesinikgeneraator. See protsess aga nõuab palju energiat ning mootori tööks ainult pauk￾gaasiga oleks vaja väga suurt vesinikgeneraatorit. BMW on maailmas üks autotootjatest,
kes on valmis ehitanud vesinikul töötava kolbmootoriga auto. Selle tarbeks ehitas BMW
ühe oma sisepõlemis kolbmootori põhjalikult ümber, et seda saaks kasutada vesinik kütu￾sega. BMW vesinik kolbmootoriga auto on näha joonisel 2.3 [12].
Joonis 2.3 BMW vesinik kolbmootoriga auto (Diesel Station).

A.1.
Selliseid veemootoriga autosid ehitas Stanley Meyer USA-s kes võttis patendi nendele.
YouTube’s on tema intervjuud saadaval.

A.2.
BMW toodab selliseid.

BMW Hydrogen 7 on piiratud tootmisega vesiniku sisepõlemismootoriga sõiduk, mis on ehitatud aastatel 2005-2007 [1] Saksa autotootja BMW poolt. Auto põhineb BMW traditsioonilisel bensiinimootoriga BMW 7. seeria (E65) sõidukitel ja täpsemalt 760Li. See kasutab sama 6-liitrist V-12 mootorit nagu 760i ja 760Li; seda on aga muudetud, et võimaldada ka vesiniku ja bensiini põlemist, muutes selle kahevalentseks mootoriks. Erinevalt paljudest teistest praegustest vesinikkütusega sõidukitest, näiteks Hyundai, Honda, General Motors ja Daimler AG toodetud sõidukitest, mis kasutavad kütuseelementide tehnoloogiat ja vesinikku, et toota sõidukit, töötab BMW Hydrogen 7 vesinikku sisepõlemismootoris .

B.
Vesinik lisakütusena
Lisakütusena kasutatakse samuti paukgaasi. Kuid lisakütusena kasutamise eeliseks on see,
et mootor ei vaja ümber ehitust. Lisaks on plussiks see, et vajalik gaasi kogus on väiksem
kuna mootor ei tööta ainult paukgaasiga, vaid gaas aitab põhikütust paremini põletada.
Seega saab seda toota masinal asuva vesinikgeneraatoriga, mis võib olla palju väiksem kui
ainult paukgaasil töötava mootori vesinikgeneraator. Paukgaasi saab toota ka väljaspool
sõidukit, kuid siis tuleb võib tekkida probleeme selle tankimise ning hoiustamisega. Liht￾sam on seda toota vesinikgeneraatoriga sõidukis, sest siis kaob ära vajadus seda eraldi ma￾huti hoiustada. Kuna paukgaasi ei ole vaja mootori töös hoidmiseks, selleks et põletada
efektiivsemalt fossiilseid kütuseid ning vähendada kahjulike ühendite keskkonda sattumist.
Sel juhul piisab sellest, kui paukgaasi toodetakse sõidukis asuva vesinikgeneraatoriga.
Paukgaas juhitakse mootorisse läbi õhuvõtu süsteemi. Ühendus, kust paukgaas õhuvõtu
süsteemi juhitakse asub tavaliselt õhufiltri ja kollektori vahelisel ühendusel. Sealt kaudu
jõuab paukgaas tänu mootori tekitatud hõrendusele koos mootori tööks vajaliku õhuga si￾lindritesse. Vesiniku lisakütusena kasutamise skeem on näha joonisel 2.4.
Joonis 2.4 Vesiniku lisakütusena kasutamise skeem (Magnation Water Technologies)
Paukgaas on vesiniku ja hapniku segu, koosnedes kahest osast vesinikust ja ühest osast
hapnikust. Paukgaas on väga kergesti süttiv gaas mis aitab paremini süüdata ja põletada.

C.
Elektrolüüsi aparaati ise meisterdada kodus,garaazis on lihtne. Ehitamise juhised on veebis http://www.instructables.com. vaata selle veebi otsingust ” Dry Cell Electrolyzer “.
Lisaks elektrolüüsi aparaadile on tarvis gaasilukku,publerit ,voolikuid,pumpa,maandust,veepaaki,tsiklile paigaldatakse auto aku, autole lisa elektri generaator sest elektrolüüsi aparaat vajab 20 Amprit,miskit veel. Veepaagis olevale veele lisatakse tsipake soodat.

Tema seletab kuidas saab sisepõlemis mootort panna tööle pruungaasiga :
https://youtu.be/KCIUv24XIeo

Vesi koosneb kahest osast vesinikust ja ühest osast hapnikust.
Pruungaas koosneb ühest osast hapnikust ja kahest osast vesinikustliberastia     markko  12.01 kell 22:50
liberastid kiitlevad ja ülbitsevad lausvales, mõnitades lällates president Trampi pihta...Ei ole üllatus...kindlasti lauldi enne koos internatsionaali ja heisati punalipp...kogu aeg mõtlen...kuiidas meie maal sellised kasvanud...pidenpelosi kommunistid!Vanemad inimesed ju veel elavad...mäletavad kui õudne see punadiktaktuur oli...kasemets meietam, masendav!

Kes praegu "lõhestab"!?     Ain  10.01 kell 18:35
Mina leian, et just REF, sotsid ja president on need "lõhestajad" kes "suuure kaarega" lasevad rahva arvamuse peale... Kui TEIL on oma hoiak siis ära suru seda mulle peale... Alguse võite teha sellega, et vaadake peeglisse, et aru saada kes on süüdi

Eks võite ju ilkuda     Ain  10.01 kell 18:28
Aga saame ju aru, et teil on rahva arvamuseat "savi" ja aurute rahvale peale oma arvamust...

1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | 201-219