KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Siiri Mihkelson
10.00 Loodusajakiri Ajakirja Horisont märtsi-aprilli numbris kirjutavad Tartu ülikooli teadlased maailma kliimavedurist – Arktikast. Saates räägime juttu artikli ühe autori, atmosfääri kaugseire kaasprofessori Erko Jakobsoniga. Saadet juhib Tiiu Rööp.
10.30 Nädala Raamat "Muinsuskaitse aastaraamat 2020", kirjastanud Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet. Tutvustab Marek Strandberg. Millised olid eelmise muinsuskaitse aasta olulisemad sündmused? Kuidas arenes tauditõrje arhitektuur kuni 20. sajandi keskpaigani? Äsja ilmunud "Muinsuskaitse aastaraamat 2020" tutvustab põhjalikult eelmise aasta erilisi leide, tublimaid meistreid, digipärandit ja mitmeid teisi teemasid.
10.45 Järjejutt Ann Patchett, "Hollandi maja". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand. Kui väikesed Danny ja Maeve oma kodust minema kihutatakse, ei aimagi nad, et tegelikult ei suuda nad sealt kunagi lahkuda. Isegi viiskümmend aastat hiljem meenutavad nad ilusaid aegu luksuslikus Hollandi majas, kuni peavad lõpuks kohtuma nendega, kes neid hülgasid. Ann Patchetti "Hollandi maja" on lugu kaotatud paradiisist, armastusest ja andestusest.
11.00 Linnatund Linnatunnis räägitakse kevadest Kadrioru pargis. Juhitakse tähelepanu sellele, et kitsastes tingimustes parkijad takistavad päästesõidukite läbipääsu ja uuritakse, millist materjali ootab Lauluväljak laulva revolutsiooni aastatest. Saatejuht on Ulla Länts
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Timo Tarve.
14.45 Terviseks Terviseks saates räägime sel nädalal post-Covid patsientidele mõeldud tegevusteraapiast. Uurime, millist abi vajavad koroonaviiruse Covid-19 läbipõdenud inimesed. Lisaks räägime Taastusravikliiniku koostööst Tallinna Tervishoiukõrgkooliga, kes tõstis ettepoole esimeste kursuslaste praktika, et tudengid saaksid teha praktikat juba praegu. Sellest räägib tudeng Reelika Tiik-Koppa, kes lisaks teeb vabatahtlikku tööd kliinikus. Küsib Annika Õunap.
15.00 Saade Timo Tarve.
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.30 Nädala Raamat* "Muinsuskaitse aastaraamat 2020", kirjastanud Muinsuskaitseamet, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Linnaplaneerimise Amet. Tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Ann Patchett, "Hollandi maja". Kirjastuselt Tänapäev. Loeb Priit Rand.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas. Saade pakub iga nädal kuulamiseks head uut ja vana head muusikat.
20.00 Jukuraadio JUKU Raadio 356. saade pühendub lindudele. Ornitoloog ja Viru Folgi eestvedaja Peep Veedla on kögilauas ning me pajatame rahvuslindudest Euroopas ja mujal. Mis linde kus armastatakse ja miks – see ei ole ornitoloogiline, vaid rahvuslik, ajalooline ning geograafiline küsimus. Ja esineb ka ülelöömisi. Nii näiteks konkureerisid Austria ja ENSV suitsupääsukese pärast. Saame teada ka päris napakaid lugusid, näiteks Iisraeli ja vaenukäo kohta (räpane lind, süüa ei tohi, aga aitas kuningas Saalomoni Seeba kuninganna juurde). Räägime ära, mis linnul on õigus Araabia Ühendemiraatides lennukis äriklassis reisijana lennata, põrnitseme Põhja-Korearahvuslindu ning räägime Venemaad iseloomustavast mütoloogilisest linnust Praetud Kukk. Lennukat matka soovides! (Kõrvale soovitab saate autor Juku-Kalle Peep Veedla raamatut “Rahvus- ja sümbollinnud Euroopas ja kaugemal”).
21.00 Vutikohus Vutikohtu saatejuhid on Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Andres Vaher.
22.00 Terviseks*
22.10 Tarkade Klubi* Saadet ning mängu juhib Timo Tarve.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika.