KAVA


6.00 Ärataja Ave-Marleen Rei ja Siiri Mihkelson
10.00 Kuku Muusika
10.30 Nädala Raamat Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg. Jaan Krossi sajandal sünnipäeval - 2020 aastal - leitakse üles pea kogu ta kirjavahetus lähedastega, mis peetud ta vangilaagri ja asumise aastatel. Seni peeti seda kadunuks. Õigemini - seni polnud sellest aimugi. Just neist saab pea 1000 leheküljelise raamatu selgroog. Raamatu koostaja, Jaani poeg Eerik-Niiles on lisanud täpseid kirjeldusi nii toonastest laetud ning keerdu väänatud oludest, aga muudestki asjaoludest, mis ära trükitud kirjad sootuks uuel moel elama panevad. Nii Saksa kui Nõukogude okupatsiooni ajal rahvusliku meele pärast vangi pandud Kross oli enda tahtmata kirja-kirjanik veel ammu enne, kui temast trükitud kirjanik sai. Just seetõttu ehk saigi.
10.45 Järjejutt Gabriele Amorth ja Roberto Zanini, "Vägevaim kurjus". Kirjastuselt Gallus. Loeb Kristi Aule. Selle nädala järjejutuminutites teeme lähemalt tutvust eksortsismi ehk kurjade vaimude väljaajamisega. Preester Gabriele Amorthi ja ajakirjanik Roberto Zanini näitavad oma raamatus, et saatana mõju inimestele on reaalne ning annavad ka lihtsaid nõuandeid kurja vastu võitlemiseks.
11.00 Spordireporter Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Fookuses Seekordses "Fookuses" räägime kuidas ja miks tunda Eesti loodust. Stuudios on põhjalikud loodusetundjad nii teoorias kui praktikas, bioloog, looduskaitsja ja loodusreisigiid Rein Kuresoo ja Tartu Ülikooli biosemiootika professor Kalevi Kull. Neid kuulab üle Mihkel Kunnus.
14.00 Saade Vallo Kelmsaar.
14.45 Terviseks Terviseks saates räägime sel nädalal Covid-19 olukorrast Eestis ja Ida-Tallinna keskhaiglas. Asi on tõsine, uute haigusjuhtumite arv kasvab jõudsalt, kiires tempos kasvab ka haiglaravi vajavate patsientide hulk. Uurime, kuidas näevad olukorda arstid ja haigla personal. Kas sellise koormusega tullakse toime? Kui pikaks ajaks jagub ressurssi? Mida saavad ja peaksid praeguses olukorras inimesed ise ära tegema, et olukord ei eskaleeruks veelgi? Saade Terviseks on eetris teisipäeval ja neljapäeval kell 14.45. Stuudios on Ida-Tallinna infektsioonikontrolliarst dr Aino Rõõm. Küsib Annika Õunap.
15.00 Saade Vallo Kelmsaar.
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Vallo Kelmsaar.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Gabriele Amorth ja Roberto Zanini, "Vägevaim kurjus". Kirjastuselt Gallus. Loeb Kristi Aule.
19.00 Etnoscoop Tõnu Tubli. Etno- ja rahvamuusika sugemetega muusikat üle maailma.
20.00 Spordireporter* Joosep Susi ja Ott Järvela
21.15 Terviseks*
21.30 Fookuses* Mihkel Kunnus
22.00 Poliitikaguru* Pühapäevases saates meenutati vabariigi sünnipäeva mõjusamaid hetki, otsiti võimalust murda koroona kasvukõver, visati pilk pakendimajanduse pahupoolele ja hinnati puidust elektri tootmise mõttekust. Saates olid Reet Aus, Keit Kasemets ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Spordireporter 4.00 Etnoscoop 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat