KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Siiri Mihkelson
10.30 Nädala Raamat Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla. Milline lind on maailma vanima jalgpalliklubi sümboliks? Milline lind võib Araabia Ühendemiraatides lennata lennuki äriklassis? Millise linnu nime kannab Kim-Jong Uni ametilennuk ja miks? Need ja paljud teised küsimused ning faktid saavad selgeks Euroopa esimeses valminud rahvus- ja sümbollindude raamatus. Ja muidugi on seal juttu ka suitsupääsukesest.
10.45 Järjejutt José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik. Kuigi aeg näib selles Portugali külakeses paigal seisvat, elab, armastab ja sureb seal mitu põlvkonda mehi ja naisi. Külakõrtsis tegutseb naeratav kurat ning kirstu suletud hääl jutustab lugusid, mis on ühtaegu kaunid ja mõistetamatud.
11.00 Spordireporter Kuidas jõudis Eesti jäähoki KHL-i? Suursaadik RoKuidas jõudis Eesti jäähoki KHL-i? Suursaadik Robert Rooba räägib intervjuus, kuidas kõik juhtus ja mida see talle tähendab? Jututeemadeks ka käsipallikoondis, korvpalli meistriliiga ühepoolsed poolfinaalid ja võimalik Inglismaa klubide-vaheline Meistrite liiga finaal. Lisaks: norralased on Andrus Veerpalule mõistetud karistust kritiseerides juriidilised ja moraalsed argumendid lootusetult, aga võib-olla ka sihilikult sassi ajanud. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).bert Rooba räägib intervjuus, kuidas kõik juhtus ja mida see talle tähendab? Jututeemadeks ka käsipallikoondis, korvpalli meistriliiga ühepoolsed poolfinaalid ja võimalik Inglismaa klubide-vaheline Meistrite liiga finaal. Lisaks: norralased on Andrus Veerpalule mõistetud karistust kritiseerides juriidilised ja moraalsed argumendid lootusetult, aga võib-olla ka sihilikult sassi ajanud. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Fookuses
14.00 Saade Timo Tarve.
14.45 Terviseks Terviseks saates räägime sel korral ämmaemanda ametist ehk uurime, kes on ämmaemand tänapäevases mõistes ja millist tööd ta teeb. Saame teada, millist rolli ta mängib juba nii laste planeerimise kui ka sünnitusjärgsel perioodil. Küsimustele vastab Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemand Triin Rootalu. Küsib Annika Õunap
15.00 Saade Timo Tarve.
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Vallo Kelmsaar.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla.
18.45 Järjejutt* José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik.
19.00 Etnoscoop Tõnu Tubli. Etno- ja rahvamuusika sugemetega muusikat üle maailma.
20.00 Spordireporter* Joosep Susi ja Ott Järvela
21.15 Terviseks*
21.30 Fookuses* Mihkel Kunnus
22.00 Poliitikaguru*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Spordireporter 4.00 Etnoscoop 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat