KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Siiri Mihkelson
10.00 Avatud Eesti Fond Mari Roonemaa.
10.30 Nädala Raamat Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla. Milline lind on maailma vanima jalgpalliklubi sümboliks? Milline lind võib Araabia Ühendemiraatides lennata lennuki äriklassis? Millise linnu nime kannab Kim-Jong Uni ametilennuk ja miks? Need ja paljud teised küsimused ning faktid saavad selgeks Euroopa esimeses valminud rahvus- ja sümbollindude raamatus. Ja muidugi on seal juttu ka suitsupääsukesest.
10.45 Järjejutt José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik. Kuigi aeg näib selles Portugali külakeses paigal seisvat, elab, armastab ja sureb seal mitu põlvkonda mehi ja naisi. Külakõrtsis tegutseb naeratav kurat ning kirstu suletud hääl jutustab lugusid, mis on ühtaegu kaunid ja mõistetamatud.
11.00 Majandusruum
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Vahetund Postimehega
14.00 Saade Timo Tarve.
16.30 Raudteeminutid Raudteeminutite saates tuleb sel korral jutuks, kuidas viiakse suuri raudteeprojekte ellu välismaal. Näiteks saame teada sedagi, et üks Eesti neiu on olnud tegev sellise suurprojekti arendamise juures nagu Crossrail, kuid nüüd on ta saanud võimaluse kolida tagasi Eestisse ning asunud tööle Rail Baltica ridadesse. Millised on kahe projekti erinevused ja sarnasused? Küsib Annika Õunap
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla.
18.45 Järjejutt* José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik.
19.00 Metsik Lääs Jaanus Saago. Saates kõlab modernne USA pop, rock ja country muusika.
20.00 Haridusmõte Saatejuhid on Kristel Rillo ja Indrek Ojamets.
21.00 Vahetund Postimehega*
22.00 Välismääraja* Venemaa on teatanud, et eemaldub soome-ugri maailmakongresside süsteemist. Mida see tähendab soome-ugrilastele Venemaal ja Eestis peetavale soome-ugri maailmakongressile, sellest on pühapäevases Välismäärajas kõnelemas Fenno-Ugria Asutuse juhatuse liige, Tartu Ülikooli emeriitdotsent Tõnu Seilenthal ja URALIC Keskuse tegevjuht Oliver Loode. Saatejuht on Erkki Bahovski.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Vahetund Postimehega 4.00 Metsik Lääs 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat