KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Loodusajakiri Ajakirja Eesti Loodus maikuu number tähistab Eesti ornitoloogiaühingu 100. tegutsemisaastat: lugeda saab aasta linnust - kuldnokast; lisaks antakse ülevaade meie linnustiku olukorrast, eraldi pööratakse tähelepanu põllulindudele. Eerik Leibak analüüsib uue linnuatlase põhjal muutusi Euroopa ja Eesti linnustikus ning pikk intervjuu on Eesti ornitoloogiaühingu auliikme Ruth Lingiga. Ajakirja tutvustab MTÜ Loodusajakiri tegevjuht Riho Kinks. Saatejuht on Tiiu Rööp.
10.30 Nädala Raamat Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla. Milline lind on maailma vanima jalgpalliklubi sümboliks? Milline lind võib Araabia Ühendemiraatides lennata lennuki äriklassis? Millise linnu nime kannab Kim-Jong Uni ametilennuk ja miks? Need ja paljud teised küsimused ning faktid saavad selgeks Euroopa esimeses valminud rahvus- ja sümbollindude raamatus. Ja muidugi on seal juttu ka suitsupääsukesest.
10.45 Järjejutt José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik. Kuigi aeg näib selles Portugali külakeses paigal seisvat, elab, armastab ja sureb seal mitu põlvkonda mehi ja naisi. Külakõrtsis tegutseb naeratav kurat ning kirstu suletud hääl jutustab lugusid, mis on ühtaegu kaunid ja mõistetamatud.
11.00 Linnatund
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti Saatejuht Pavel Ivanov.
14.00 Saade Timo Tarve.
14.45 Terviseks Terviseks saates räägime sel korral ämmaemanda ametist ehk uurime, kes on ämmaemand tänapäevases mõistes ja millist tööd ta teeb. Saame teada, millist rolli ta mängib juba nii laste planeerimise kui ka sünnitusjärgsel perioodil. Küsimustele vastab Ida-Tallinna Keskhaigla ämmaemand Triin Rootalu. Küsib Annika Õunap
15.00 Saade Timo Tarve.
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Vallo Kelmsaar.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.30 Nädala Raamat* Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla.
18.45 Järjejutt* José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas. Saade pakub iga nädal kuulamiseks head uut ja vana head muusikat.
20.00 Jukuraadio
21.00 Vutikohus Vutikohtu saatejuhid on Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Andres Vaher.
22.00 Terviseks*
22.10 Tarkade Klubi* Saadet ning mängu juhib Timo Tarve.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika.