KAVA


6.00 Järjejutt Gabriele Amorth ja Roberto Zanini, "Vägevaim kurjus". Kirjastuselt Gallus. Loeb Kristi Aule. Selle nädala järjejutuminutites teeme lähemalt tutvust eksortsismi ehk kurjade vaimude väljaajamisega. Preester Gabriele Amorthi ja ajakirjanik Roberto Zanini näitavad oma raamatus, et saatana mõju inimestele on reaalne ning annavad ka lihtsaid nõuandeid kurja vastu võitlemiseks.
7.00 Nädala Raamat Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg. Jaan Krossi sajandal sünnipäeval - 2020 aastal - leitakse üles pea kogu ta kirjavahetus lähedastega, mis peetud ta vangilaagri ja asumise aastatel. Seni peeti seda kadunuks. Õigemini - seni polnud sellest aimugi. Just neist saab pea 1000 leheküljelise raamatu selgroog. Raamatu koostaja, Jaani poeg Eerik-Niiles on lisanud täpseid kirjeldusi nii toonastest laetud ning keerdu väänatud oludest, aga muudestki asjaoludest, mis ära trükitud kirjad sootuks uuel moel elama panevad. Nii Saksa kui Nõukogude okupatsiooni ajal rahvusliku meele pärast vangi pandud Kross oli enda tahtmata kirja-kirjanik veel ammu enne, kui temast trükitud kirjanik sai. Just seetõttu ehk saigi.
8.00 Meretund Meretunnis on juttu Tallinki mullustest majandustulemustest, koroonajuhtumitest parvlaevadel Tiiu ja Tõll, mereväe tuukrite jäälaagrist Rummu karjääris ja Eesti parapurjetajate plaanist võistelda maailmameistrivõistlustel. Kõnelevad Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene, ettevõtte TS Laevad juhatuse esimees Indrek Randveer, mereväe tuukrigrupi ülem Priit Kaasikmäe, parapurjetamise projektijuht Külli Haav ja purjetaja Peep Krusberg. Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
9.00 Neeme Raud. Siin No ei tea me palju lätlastest! ANNA ŽIGURE uus raamat Loomingu Raamatukogus aitab. Ajaloolane Kristjan Oad lõhub keskaegset eestlust ümbritsevaid müüre. Mikrobioloog Madis Metsis ei usu, et COVID kunagi kaob. Anu Merila ei usu aga seda, et moemajad on depressioonis - ehk Eestis, aga mujal maailmas käib lust ja lillepidu. Tartu Uue Teatri juht Ivar Põllu räägib oma mitte enam nii uuest teatrist. Saatejuht on Neeme Raud.
11.00 Tarkade Klubi Saadet ja mängu juhib Timo Tarve.
12.00 Keskpäevatund
13.00 Publikumärk Veebruari viimasel pühapäeval on saates Publikumärk juttu lavastustest "Õed", "Leskede kadunud maailm" ja "Miks me varastasime auto", näitusest "Ars Academica. Tartu Ülikooli kunstikogu" ning Oleg Pissarenko plaadiesitluskontserdist ERMis. Saatejuht on Liis Seljamaa.
14.00 Ilmaparandaja
15.00 Filmikägu Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.
16.00 Restart
17.00 Lobjakas vs Vooglaid
18.00 Keskpäevatund*
19.00 Nädala Raamat* Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg.
20.00 Publikumärk* Liis Seljamaa
21.00 Meretund* Vallo Kelmsaar.
22.00 Muuli ja Aavik*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Filmikägu 0.00 Vutikohus* 02.00 Tarkade Klubi* 03.00 Jukuraadio* 04.00 Ilmaparandaja* 05.00 Rõõsikad*